Україна відправила три команди експертів до країн Близького Сходу, щоб допомогти партнерам у боротьбі з безпілотниками та забезпеченні безпеки. Президент Володимир Зеленський наголосив, що ця співпраця має стратегічний вимір: Київ очікує отримати ракети для систем протиповітряної оборони Patriot, які критично потрібні для захисту українського неба.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна направила три професійні команди фахівців до Катару, Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії. Їхнє завдання — допомогти місцевим партнерам у сфері безпеки та протидії дронам, зокрема іранського виробництва. Водночас Київ розраховує отримати від партнерів ракети для систем Patriot, які є ключовими для української протиповітряної оборони. Напередодні українські експерти вже брали участь у захисті американських військових баз у Йорданії, використовуючи дрони-перехоплювачі.
Зеленський підкреслив, що війна на Близькому Сході виходить за межі Ірану, створюючи загрози для всього регіону. Українська участь у протидії дронам демонструє готовність Києва діяти як глобальний партнер у сфері безпеки. Водночас тристоронні переговори між Україною, США та РФ були перенесені на наступний тиждень, і їхня дата залежатиме від розвитку подій у регіоні.
Цей крок України має подвійний ефект: з одного боку, він зміцнює міжнародну коаліцію проти дронових атак, а з іншого — відкриває шлях до отримання сучасних ракет для Patriot, які критично важливі для захисту українських міст від російських ударів.








Discussion about this post