Які документи повинен мати військовий для оформлення пенсії
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Велика кількість захисників України мають право на отримання військової пенсії. Для того, щоб оформити її, військовий або його родичі повинні зібрати пакет документів та подати їх до ТЦК.
Про це повідомив Рівненський обласний ТЦК на своїй сторінці в Facebook.
Для оформлення пенсії необхідно подати заяву та решту документів до районного ТЦК за місцем реєстрації заявника, або за місцем проживання згідно з довідкою внутрішньо переміщеної особи. Папери можна подати особисто або це можуть зробити родичі військовослужбовця.
Після того, як керівництво установи отримало документи, воно робить запит до військових частин для отримання фінансових та інших документів. Далі пакет документів передається до обласного ТЦК, а він направляє його на опрацювання в Пенсійний фонд України.
В пакет документів, необхідних для оформлення військової пенсії входять:
- заява;
- паспорт та податковий номер;
- довідка про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статі 43 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Додаток 1 та Додаток 8 (з усіх частин, де військовослужбовець проходив військову службу за останні 24 місяці);
- витяг про реєстрацію місця проживання особи;
- довідка ОК-5 з ПФУ;
- грошовий атестат (з останнього місця служби);
- витяги з наказів про зарахування та виключення зі списків особового складу військової частини;
- довідка за реквізитами банківського рахунку.
Щоб оформити пенсію у випадку втрати годувальника, потрібно додатково надати такі документи:
- свідоцтва, що підтверджують родинний звʼязок (свідоцтва про народження, про шлюб тощо);
- довідки про навчання дітей;
- витяг ЦВЛК.
Виплати військовослужбовцям
В жовтні Міністерство оборони оголосило про розширення списку військовослужбовців, які будуть отримувати 30, 50 та 100 тисяч гривень. Відповідні виплати будуть отримувати:
- військові, які розміновують території за межами зони ведення бойових дій – 30 тисяч гривень;
- військові зі складу командування та штабів, які здійснюють управління частинами підрозділів – 50 тисяч гривень (раніше вони отримували 30 тисяч гривень);
- військові, які здійснюють розмінування у районах ведення бойових дій – 100 тисяч гривень (раніше вони отримували 30 тисяч гривень);
- військові ракетних військ, протиповітряної оборони, а також артилерії, які здійснюють вогневе ураження противника без умови перебування в зоні бойових дій – 100 тисяч гривень (раніше вони отримували 30 тисяч гривень).
Раніше ми писали, хто може подати заявку на виплати в розмірі 30 000 грн, а також, які виплати та пільги можуть отримати діти, що постраждали від війни.
Discussion about this post