Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що ратифікувавши Римський статут, Україна стає повноправним членом Міжнародного кримінального суду, включно з правом вносити зміни до статуту. Про це він заявив на брифінгу.
“Знаєте, наше завдання як парламентаріїв – зробити це (внесення змін до Римського статуту) можливим на законодавчому рівні. А далі, я переконаний, мають працювати фахівці, які можуть глибоко проаналізувати й вносити свої зміни, свої трактування, положення щодо Римського статуту… Тепер ми матимемо таке право”, – сказав Стефанчук.
Він додав, що у цій роботі братимуть участь професіонали з Міноборони, ЗСУ, Офісу генпрокурора, Мін’юсту. Спікер вважає ратифікацію Римського статуту історичною подією.
Напередодні ратифікації лідери фракцій і груп парламенту провели нараду “з професійними військовими, з професійними військовими юристами, які зняли всі міфи, що стосувалися Римського статуту і які так довго накручувалися в Україні”.
Римський статут Міжнародного кримінального суду – це міжнародний договір, що заснував МКС. Він визначає порядок роботи суду, а також визначає злочини, що підпадають під його юрисдикцію – це, зокрема злочин агресії, злочини геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини.
Ратифікація Україною Римського статуту дозволяє набути повноправного членства в МКС, що надасть можливість:
- висувати свого кандидата на посаду судді та прокурора МКС;
- брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб;
- ефективно співпрацювати з МКС.
Україна ратифікувала Римський статут із заявою по ст. 124 Римського статуту, згідно з якою МКС не буде мати юрисдикції по ст. 8 (воєнні злочини) щодо громадян України протягом 7 років після ратифікації. Однак ратифікація дозволить притягувати російських злочинців до відповідальності.
Ратифікація Римського статуту була одним із зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським союзом.
Discussion about this post