Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував перший пункт Плану перемоги України, який передбачає запрошення до членства в Альянсі.
Про це Рютте сказав на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном у Брюсселі. Зокрема, у нього запитали, чи погоджується він з першим пунктом Плану перемоги України щодо необхідності запрошення цієї країни до членства в Альянсі і чи ведеться відповідна робота з союзниками.
Рютте нагадав, що відвідав Київ два тижні тому і також розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня. “Я дуже добре обізнаний з усіма елементами Плану перемоги. Як ви також знаєте, НАТО у Вашингтоні вирішило зробити шлях до членства в НАТО для України незворотнім. Про це чітко було заявлено. І ми перебуваємо у тісному контакті з союзниками, з Україною, аби з’ясувати, як ми можемо зробити наступні кроки успішним та плідним чином”, – наголосив Рютте. При цьому, генеральний секретар Альянсу відзначив, що не може надати усі внутрішні деталі перемовин.
Як сказав Рютте, стосовно Плану перемоги України йдуть значні обговорення й використовуються усі можливості для ухвалення подальшого покрокового рішення. Водночас, він сказав, що відбувається багато подій у питанні зближення України з Альянсом.
Зокрема, на саміті лідерів НАТО у Вашингтоні у липні було ухвалено рішення про зобов’язання щодо надання Україні 40 мільярдів євро впродовж 2025 року. Також було вирішено створити координаційне командування Україна-НАТО у німецькому місті Вісбаден. Крім того, Україна укладає двосторонні безпекові угоди з багатьма членами Альянсу. “Усе це, фактично, закладає міст до членства в НАТО у майбутньому. Але План перемоги не лише про запрошення щодо набуття членства в НАТО. План перемоги має багато елементів і як це сьогодні президент Зеленський пояснив своєму парламенту”, – сказав Рютте.
Генсекретар Альянсу додав, що завжди такі плани є частиною перемовин, які й надалі тривають. Також він сказав, що з Україною ведеться робота, аби краще зрозуміти, чого прагнуть українці, і як це може допомогти припинити війну. “І зрештою, найголовніше, що маємо здобути для України, щоб вона була у найбільш вигідній позиції, коли уряд України вирішить, що хоче розпочати переговори про припинення війни. Українці мають бути у дуже сильній позиції, коли настане цей момент”, – сказав Рютте.
Discussion about this post