Росіяни обстріляли торгове судно
Фото: VesselFinder, Минобороны РФ. Колаж: Pro Гроші
Росія вперше обстріляла торгове судно за межами України. Російський військовий корабель у неділю 13 серпня зробив попереджувальний постріл у бік вантажного судна в південно-західній частині Чорного моря. Воно прямувало під прапором Палау до українського порту в Ізмаїлі.
Про це пише Reuters.
Що сталося
Після виходу з зернової угоди Росія заявила, що буде вважати усі судна, які прямують до України, такими, що можуть потенційно нести зброю.
13 серпня Міноборони РФ повідомило, що з російського патрульньного корабля "Василь Биков" відкрили вогонь по судну Sukru Okan під прапором Палау. Це сталося після того, як капітан корабля не відповів на запит зупинитися для перевірки.
"Для примусової зупинки судна був відкритий попереджувальний вогонь з автоматичної зброї", – повідомили в Міноборони РФ.
Після цього російські військові висадилися на борт судна за допомогою вертольота Ка-29. Судно оглянули та дозволили йди далі у своєму напрямку.
Reuters зауважило, що Москва заявила, що судно прямувало до українського порту Ізмаїл. Однак за іншими даними, судно перебувало біля узбережжя Болгарії та прямувало до румунського порту Суліна.
Видання також зауважило, що їм не вдалося зв’язатися з екіпажем судна чи його власниками для коментарів. Ні Україна, ні Туреччина жодним чином поки не прокоментували інцидент.
Що відомо про зупинення зернової угоди
Це сталося у липні після того, у російського диктатора Володимира Путіна озвучили відповідну заяву. Згодом президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підтвердив заяви Москви, але висловив сподівання, що після особистої зустрічі з Путіним дія зернової угоди продовжиться. Однак вже невдовзі президент України Володимир Зеленський запропонував продовжити зернову угоду без Росії.
"Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна", – зазначив Зеленський.
Рішення Путіна не сподобалося і тим політикам, які підтримують із ним контакт. Так, наприклад, лідери країн Африки під час саміту в РФ вимагали від Путіна відновити зернову угоду для продовження експорту українського зерна.
Раніше ми писали про те, що порт в Румунії зможе стати альтернативою експорту українського зерна, але на обмежений час. Також ми пояснювали, чого вимагає Москва та що буде з експортом українського зерна.
Discussion about this post