Прокурори в апеляційній інстанції підтвердили незаконність передачі підприємству права на видобуток граніту на південній частині ділянки «Водопад» Токівського родовища на Дніпропетровщині.

Встановлено, що у 2021 році під час проведення аукціону з продажу спеціального дозволу на видобуток корисних копалин не було забезпечено добросовісної конкуренції. Участь в аукціоні брали два підприємства, пов’язані родинними зв’язками — батько та син. Ці суб’єкти господарювання використовували одну й ту саму IP-адресу під час доступу до електронних поштових скриньок, здійснення банківських операцій та сплати гарантійного внеску для участі в аукціоні.

Спірна ділянка надр розташована на території Грушівської територіальної громади, має площу 4,3 га та орієнтовні запаси близько 800 тисяч кубометрів граніту. Попри встановлені порушення, підприємство майже п’ять років здійснювало видобуток і реалізацію корисної копалини.

Позов прокурорів задоволено в повному обсязі: визнано недійсними результати аукціону, договір купівлі-продажу та спеціальний дозвіл.
Джерело: dnipro.press








Discussion about this post