Прокурорами встановлено, що суб’єкт господарювання, кінцевим бенефіціарним власником якого є підсанкційна особа, придбавши майновий комплекс на території колишнього Чорноморського суднобудівного заводу, не сплачував до бюджету міста Миколаєва орендну плату за землю.
Зокрема, з 2018 року відповідач використовував земельну ділянку комунальної власності площею 32 гектара, щільно забудовану промисловими об’єктами на високоліквідній припортовій території. При цьому, до бюджету міста ним не сплачено жодної гривні.
Позов Окружна прокуратура міста Миколаєва неодноразово розглядався судами різних інстанцій. У поточному році господарським судом області повторно прийнято рішення про відмову у задоволені позову, яке оскаржено прокурором в апеляційному порядку.
Суд апеляційної інстанції погодився з доводами обласної прокуратури – скасував рішення суду першої інстанції та 12.08.2024 задовольнив позов у повному обсязі, стягнувши з відповідача більше 9 млн грн.
Виконання судового рішення забезпечить надходження до бюджету міста цих коштів, вкрай необхідних для фінансування соціально-економічних потреб громади, заходів з обороноздатності міста та відновлення зруйнованих об’єктів.
Аналогічний позов прокурора щодо стягнення ще 5,7 млн грн з цього ж відповідача за користування ще однією земельною ділянкою на вказаній території промислового призначення наразі розглядається господарським судом області.
Питання захисту інтересів держави у сфері земельних відносин, у тому числі стягнення з недобросовісних землекористувачів плати за землю, є одним з пріоритетних напрямів представницької діяльності прокурора.
Discussion about this post