Європейський Союз повинен розглянути сценарій, за яким його підтримка для України має збільшитися після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США. Про це заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомило Bloomberg.
За інформацією журналістів, він виступив у Варшаві разом з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським. У виданні нагадали, що цими вихідними Боррель перебував у Києві, де пообіцяв, що допомога Україні з боку ЄС буде залишатися “непохитною”.
Водночас видання Polska Agencja Prasowa повідомило, що під час зустрічі із Сікорським Боррель наголосив, що не може бути так, що США діють, а Європа лише реагує на ситуацію в Україні. Голова європейської дипломатії нагадав, що Польща завжди була лідером у наданні Україні всього потрібного для захисту в умовах війни, а Україна “потребує цієї підтримки в цей критичний момент”. “Не може бути ситуації, коли американці діють, а європейці лише реагують. Ми самі повинні взяти на себе відповідальність. Ми повинні запевнити Україну, що наша підтримка триватиме, але для цього потрібні адекватні ресурси та рішучість. Це вимагає політичної волі і, перш за все, фінансових ресурсів”, – наголосив дипломат.
Discussion about this post