В Україні продовжують працювати 2,7 млн пенсіонерів
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Для понад 654,9 тисяч працюючих пенсіонерів у 2023 році було здійснено перерахунок пенсії. Розмір пенсії збільшили понад 401 тисячам із них. Середній розмір підвищення становив 221,74 гривень.
Про це розповіли у Пенсійному фонді.
Умови проведення перерахунку пенсії
Для того, аби працюючому пенсіонеру провели перерахунок виплат, треба відпрацювати два роки після призначення пенсії або щоб після призначення (перерахунку) пенсії минуло не менше двох років (якщо відпрацьовано менше двох років).
Варто зазначити, що всього в Україні продовжують працювати 2,7 млн пенсіонерів, тоді як підвищення торкнулося лише 650 тисяч осіб.
Кому проведуть індексацію у липні
У Пенсійному фонді кажуть, що індексація пенсій у липні передбачає її підвищення для близько 300 тисяч пенсіонерів, які вийшли на пенсію за спеціальним законом. Це стосується:
- державних службовців;
- працівників органів місцевого самоврядування;
- вчених.
Підвищення пенсії буде на 19,7%, при цьому воно не може бути менше ніж 100 грн, а максимальна сума не повинна перевищувати 1 500 грн. Ця індексація не торкнеться тих пенсіонерів, хто отримує високу пенсію — понад 20 тисяч 930 грн.
Індексація передбачена постановою Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року.
Хто може отримати 10 пенсій відразу
Деякі категорії пенсіонерів в Україні можуть отримати 10 пенсій при виході на заслужений відпочинок. Сюди входять працівники комунальних та державних установ.
У страховому стажі враховують всі періоди роботи в державних і комунальних установах, зазначених у переліку закладів освіти, охорони здоров'я та соціального захисту та посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених постановою Кабміну від 04.11.1993 року № 909.
Для отримання такої допомоги є низка умов:
- якщо призначають пенсію за віком, починаючи з 01.10.2011 відповідно до Закону № 1058;
- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону №1058, працювали в установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
- якщо мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах;
- якщо до цього не отримували ніякої іншої пенсії.
При призначенні пенсії за вислугу років можна підсумувати стаж роботи в закладах освіти, охорони здоров'я та соціального захисту для осіб, зазначених у відповідному переліку.
Також сайт Pro Гроші розповідав про заплановані зміни у призначенні соціальних виплат. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.
Discussion about this post