Деяких пенсіонерів щорічно перевірятимуть
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Аби не втрати пенсію українці повинні проходити процедуру фізичної ідентифікації. Але така перевірка стосується лише окремої категорії громадян.
Про це розповіли у Пенсійному фонді.
За словами експертів, нововведення стосуватиметься стосуватиметься громадян України пенсійного віку, які перебувають за кордоном, виплата пенсії їм здійснюватиметься на поточні рахунки, відкриті в українських банках.
У зв’язку з цим таким особам потрібно буде до 31 грудня кожного року проходити фізичну ідентифікацію.
Два шляхи фізичної ідектифікації
Фізична ідентифікація особи може відбуватися двома шляхами:
- спосіб №1 – ідентифікувати особу можна буде за допомогою Дія.Підпис” (Дія ID) в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду;
- спосіб №2 – підтвердження місця проживання консульськими посадовими особами.
Як отримують пенсії українці на окупованих територіях
Згідно з українським законодавством, для громадян з ТОТ передбачено, що виплата української пенсії провадиться за умови неотримання пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської федерації.
Оскільки обмін інформацією між Україною та Росією поки що неможливий, пропонується запровадити декларативний принцип. Відновлення та виплати пенсій будуть проводитися на підставі заяви, в якій особа повідомить про неотримання пенсії від РФ.
Робота в яких установах надає право на отримання 10 пенсій
Як писав сайт Pro Гроші, у разі призначення пенсії за вислугу років, деякі українці мають право на отримання відразу 10 пенсій, а саме працівники таких закладів:
- Загальноосвітні навчальні заклади.
- Військові загальноосвітні навчальні заклади.
- Музичні та художні школи.
- Міжшкільні навчально-виробничі комбінати.
- Дитячі будинки, дитячі трудові та виховно-трудові колонії, дитячі приймальні пункти та приймальники-розподільники для неповнолітніх, логопедичні пункти та стаціонари, школи-клініки.
- Вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації, професійно-технічні навчальні заклади.
- Дошкільні навчальні заклади всіх типів.
- Позашкільні навчальні заклади.
- Бібліотеки.
- Дитячі клініки, поліклініки, лікарні, санаторії, диспансери, будинки дитини, дитячі відділення в лікарнях, санаторіях, диспансерах та установах для виконання покарань.
- Лікарняні заклади, лікувально-профілактичні заклади особливого типу, лікувально-трудові профілакторії, амбулаторно-поліклінічні заклади, заклади швидкої та невідкладної медичної допомоги, заклади переливання крові, заклади охорони материнства і дитинства, санаторно-курортні заклади, заклади з проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань Держсанепідслужби й територіальні органи Держсанепідслужби (щодо працівників, які не є державними службовцями), діагностичні центри.
- Аптеки, аптечні кіоски, аптечні магазини, контрольно-аналітичні лабораторії.
- Медико-соціальні експертні комісії, бюро судово-медичної експертизи.
Кому перерахують пенсії у липні
Як ми розповідали раніше, у липні 2023 року виплати підвищать держслужбовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, народним депутатам, науковцям, журналістам. Відомо, що індексація пенсій становитиме 19,7%.
Розмір збільшення в липні буде індивідуальним. Комусь додадуть 100 гривень, а хтось отримає 1 000 грн. Тобто, якщо пенсія станом на літо 2023 року була на рівні 5 076 гривень, то після липневої індексації пенсіонер отримає приблизно 6 076 гривень.
Також сайт Pro Гроші розповідав про заплановані зміни у призначенні соціальних виплат. Більше про соціальні виплати в Україні читайте в нашій спецтемі.
Discussion about this post