Металевий в’язальний дріт знайшов своє застосування для армування різноманітних бетонних конструкцій. За допомогою такого міцного матеріалу вдається створювати різні каркасні конструкції, де за основу використовують стандартну арматуру. Металобаза https://petro-metal.com.ua надає широкий асортимент в’язального дроту певного діаметра, від якого залежать його подальші експлуатаційні умови. Завдяки правильному вибору розміру дроту вдасться збільшити несучу здатність готових виробів.
Але, вибираючи відповідний металевий дріт, рекомендується врахувати особливості його виробництва – сировина, взята за основу, технологія обробки. Все це впливає на якість та набір технічних характеристик готового продукту.
Основні етапи виготовлення
Виробництво дроту здійснюється з використанням спеціальної технології, з урахуванням якої не обійтися без потужного та сучасного обладнання. За основу виробник найчастіше використовує один з найбільш популярних видів сталі – низьколегована або низьковуглецева.
Етапи виробництва:
- Заготівля піддається процедурі вальцювання, в результаті якої вона отримує відповідну форму дроту.
- Застосування методу волочіння з метою отримати необхідний діаметр (здійснюється протягування через заздалегідь калібровані отвори).
- Термічна обробка чи відпал. Цей етап дозволяє усунути напругу, що накопичує дріт. Адже саме така напруга здатна зменшувати початкові механічні властивості готового продукту.
- Процедура відпалу – розігрів та поступове охолодження дроту на повітрі.
Розрізняють кілька найпоширеніших технологій відпалу – у присутності кисню чи інертних газів. Причому обраний метод не істотно впливає остаточні механічні властивості матеріалу.
Класифікація матеріалу
З урахуванням усіх виробничих процесів готову продукцію класифікують наступним чином:
- Захисне покриття – оцинкування з метою захистити дріт від негативного корозійного впливу.
- Сировина для виготовлення – застосовують сталь з різними показниками міцності. Такі види стали розрізняють між собою з урахуванням складу (кількість та якість компонентів), подальшої сфери використання.
- Розмір – виробники використовують стандартизований ряд типорозмірів.
Виходячи з цієї класифікації, вдасться підібрати найбільш відповідне рішення з урахуванням конкретних цілей: навіщо потрібно придбати в’язальний дріт (список конкретних експлуатаційних сфер).