Поліцейські нагадують, що відповідальність за неправдиві повідомлення чекає на кожного. Поліція має всі необхідні засоби для виявлення порушників, навіть якщо вони намагаються приховати свою особистість в інтернеті. Якщо особа не досягла віку, з якого може притягуватись до кримінальної відповідальності, до неї за рішенням суду вживаються примусові заходи виховного характеру. Батьки правопорушника також можуть бути притягнуті до відповідальності за неналежне виховання дитини та сплатити за неправдивий виклик екстрених служб.
Оперативники відділу протидії кіберзлочинам у Миколаївській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно із слідчими Миколаївського районного управління встановили особу неповнолітнього миколаївця, який у спеціально створеному ворожому чаті залишив дані свого однокласника та номер телефону його матері, від імені якого декілька днів до цього було надіслано лист з погрозами влаштувати вибух у одному з навчальних закладів Миколаєва.
Тоді для перевірки інформації про замінування закладу освіти на місце негайно прибули поліцейські вибухотехнічної та кінологічної служб, однак жодних вибухових пристроїв чи вибухонебезпечних речовин правоохоронці не виявили. Разом з тим навчальний процес був припинений до результатів проведеної роботи поліції.
У ході низки проведених слідчо-оперативних і розшукових заходів правоохоронці встановили неповнолітнього миколаївця. За місцем його проживання провели санкціонований обшук, вилучивши комп’ютерну техніку з доказами вчиненого злочину.
Такий вид неправдивих повідомлень, що мають на меті введення в оману аварійно-рятувальні служби та правоохоронні органи, на сленгу називають сватингом (від англ. SWAT (Special Weapons And Tactics) – підрозділи у США та ряді інших країн, оснащені спеціальним обладнанням, які часто залучаються при реагуванні на повідомлення про замінування, захоплення заручників тощо).
Наразі за даним фактом слідчими Миколаївського райуправління поліції триває розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності». За вчинення цього злочину передбачено покарання – до шести років позбавлення волі. Якщо особа не досягла віку, з якого може притягуватись до кримінальної відповідальності, до неї за рішенням суду вживаються примусові заходи виховного впливу.
Нагадуємо, що такі “жарти” тягнуть за собою серйозні наслідки. Не піддавайтеся на провокації та пам’ятайте: хибний виклик – це не жарти, а злочин!
Відділ комунікації поліції Миколаївської області
Discussion about this post