ВЕРСІЯ
Погода
Четвер, 23 Квітня, 2026
РЕКЛАМА
  • Головна
    • Побажання
      • День ангела
      • З днем Весілля
      • З Днем Народження
        • Побажання бабусі з Днем Народження
        • Побажання мамі на день народження
        • Побажання тітці на день народження
        • Побажання дитині на День народження
        • Побажання жінці з Днем народження
        • Побажання батькові з Днем Народження
        • Вітання з народженням дитини
        • Побажання для дядька з Днем народження
        • Побажання керівнику на День народження
        • Побажання колезі на День Народження
        • Побажання чоловіку на день народження
        • Побажання сестрі на день народження
        • Побажання другу на День народження
        • Побажання дідусеві на День народження
        • Побажання подрузі на день народження
        • Побажання дружині з Днем народження
        • Побажання брату на День народження
      • Річниця весілля
      • З Ювілеєм
  • Міста
    • Новини Дніпра
    • Новини Запоріжжя
    • Новини Київа
    • Новини Львова
    • Новини Миколаїва
    • Новини Сум
    • Новини Одеси
  • Події
  • Світ
  • Економіка
  • Політика
  • Спорт
  • Шоубиз
  • Авто
  • Дім
  • Техно
  • Транспорт
    • Транспорт Вінниці
    • Транспорт Дніпра
    • Транспорт Луцька
Нічого такого подібного тут немає!
Переглянути усі результати
ВЕРСІЯ
Нічого такого подібного тут немає!
Переглянути усі результати

На Сумщині поширюється новий штам COVID-19 “Пірола” – Суми та область

12.10.2023
На Сумщині поширюється новий штам COVID-19 “Пірола” – Суми та область

На Сумщині поширюється новий штам COVID-19 “Пірола” 15:53 / 10 октября 2023 Медицина Новини Суспільство 

За два останні тижні захворюваність на коронавірус на Сумщині збільшилась майже вдвічі. Чим відрізняється нинішній штам “Пірола” від попередніх, та який перебіг захворювання?.

На Сумщині зростає кількість хворих на Ковід-19. Про це повідомили в обласному управлінні охорони здоров’я. Нині на стаціонарному лікуванні в медзакладах області перебуває 30 людей

Ріст захворюваності на Ковід пов’язаний із похолоданням, зазначила головна експертка управління охорони здоров’я Сумщини з інфекційних хвороб Ірина Троцька.

“Ми спостерігаємо зростання кількості гострих респіраторних інфекцій, а сьогодні це захворювання відноситься саме до ГРВІ і, як і інші ГРВІ, поряд з ними йде і зростання кількості хворих на Ковід”, — розповіла голова групи експертів управління охорони здоров’я Сумської ОДА з інфекційних хвороб Ірина Троцька.

Нинішній штам коронавірусу називається “Пірола”.

“Це той же “Омікрон”. Його особливостями є те, що може більш довготривалий кашель спостерігається і як і в перші випадки саме 20-го, 21-го року. Ми тоді спостерігали дуже багато випадків, коли люди втрачали нюх і смак. Сьогодні ми спостерігаємо те саме”, — розповіла Ірина Троцька.

У порівнянні з попереднім тижнем, кількість хворих на коронавірус зросла майже вдвічі.

“Якщо за попередній тиждень, за 38-мий ми мали 17 випадків за тиждень, то сьогодні за оперативними даними, за оперативною інформацією ми маємо тридцять випадків”, — розповіла Ірина Троцька.

Лікарка сімейної практики Альона Тонконожко сказала, що серед її пацієнтів хворих на Ковід з початку осені діагностовано не було. Але це не значить, що їх немає. Бо не всі, хто захворів, звертаються до лікаря.

“Вони не звертаються, заражають інших людей. Вони приходять, розказують, що в них на роботі, приміром, є епідемія, а звернулись тільки одна або дві людини з цього колективу”, — сказала Альона Тонконожко.

За словами лікарки, найкращим способом мінімізувати ризик зараження є вакцинація. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря.

“Вакцина є. Якщо люди бажають, то можна звернутися. Це, звичайно, завжди актуально, як і вакцина проти грипу, так і від Ковіду. Кожного року ревакцинація, особливо для людей з групи ризику”, — запевнила Альона Тонконожко.

Групи ризику, яким рекомендовано робити щеплення від коронавірусу залишились незмінними.

“Люди похилого віку, люди з серйозними соматичними розладами: це мається на увазі серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, це зайва вага – метаболічний синдром, так званий. Це онкозахворювання, туберкульози, ВІЛ-інфекція”, — впевнена Ірина Троцька

Визначити наявність захворювання на Ковід можна самостійно, придбавши в будь-якій аптеці тест. Якщо ж лікар пропонує стаціонарне лікування, медики радять не відмовлятися.

suspilne.media

 

 

Схожі публікації

Рибалка на Пслі
Новини Сум

Де можна половити рибу в Сумах – Псел та озера

22.04.2026
Дзюдоїсти з Сумщини відзначилися в Києві | Суми та область
Міста

Дзюдоїсти з Сумщини відзначилися в Києві | Суми та область

29.05.2025
“Всі дітки хочуть тата і маму”: історія єдиної патронатної родини у Ямпільській громаді | Суми та область
Міста

“Всі дітки хочуть тата і маму”: історія єдиної патронатної родини у Ямпільській громаді | Суми та область

29.05.2025

Discussion about this post

Всі права захищені. Часткове або повне використання матеріалів інтернет-видання "Версія" дозволяється лише за умови вказування гіпертекстовго посилання на матеріал.

Останні публікації

  • 26 Маршрутка міста Луцька – розклад, зупинки, схема руху
  • 10 Маршрутка міста Луцьк – розклад, зупинки, схема руху
  • Про нас
  • Реклама
  • Принципи діяльності
  • Контакти

© 2026 "СТУДІЯ ВЕРСІЯ 2.0". Редакція є членом спілки інформаційних порталів України - sip.redactor@gmail.com

Нічого такого подібного тут немає!
Переглянути усі результати
  • Головна
    • Побажання
      • День ангела
      • З днем Весілля
      • З Днем Народження
      • Річниця весілля
      • З Ювілеєм
  • Міста
    • Новини Дніпра
    • Новини Запоріжжя
    • Новини Київа
    • Новини Львова
    • Новини Миколаїва
    • Новини Сум
    • Новини Одеси
  • Події
  • Світ
  • Економіка
  • Політика
  • Спорт
  • Шоубиз
  • Авто
  • Дім
  • Техно
  • Транспорт
    • Транспорт Вінниці
    • Транспорт Дніпра
    • Транспорт Луцька

© 2026 "СТУДІЯ ВЕРСІЯ 2.0". Редакція є членом спілки інформаційних порталів України - sip.redactor@gmail.com