Картину 10-річної сумчанки подарували французькому міністру 14:06 / 03 листопада 2024 Культура
20 жовтня міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро відвідав прикордонну Сумщину – в рамках свого першого візиту до України. Він оглянув руйнування у центрі Тростянця, побував у Сумах. Зокрема, іноземна делегація на чолі з міністром завітала до Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, де ознайомилася з його роботою в умовах війни, унікальними зразками мистецтва та мала спілкування з сумськими викладачами французької мови. До речі, Франція надавала фінансову допомогу у встановленні системи просушування для покращення зберігання фонду, і тепер у музеї є затишне укриття для культурних цінностей.
На зустрічі поважному французькому гостю подарували картину 10-річної сумчанки Ніколь Вихрової «Берегиня свого роду» – як символ незламності та цілісності України.
Французька історія юної Ніколь
Талановита художниця – учениця Сумської спеціалізованої школи №7 ім. Максима Савченка та вихованка гуртка «Чарівний пензлик» Верхньосироватського Будинку дитячої та юнацької творчості – вже була героїнею наших публікацій. Цьогоріч влітку Ніколь зі своєю мамою Іриною побували у Франції (місто Сере), де 10 творів дівчинки із серії «Творчий опір» разом з картинами її вчительки Валентини Карпенко та роботами інших талановитих дітей Сумщини були представлені на міжнародній виставці.
Закордонна поїздка для Вихрових стала справжньою подією – від підготовки робіт для презентації (кожна з них мала QR-код, за якими французи слухали опис роботи на рідній мові), їх продажу (організатори, як виключення, дозволили продавати картини Ніколь) та подарунку меру містечка Трей, якому дуже сподобалася робота дівчинки «Моя воля». Вона до речі, прикрашає кабінет у французькій мерії.
Варто нагадати, що малюнки Ніколь із «Творчого опору» беруть участь у благодійному онлайн-аукціоні (виручені кошти направляються сумському благодійного фонду «Ми тут – Північний форпост» на придбання матеріалів для маскування). Долучитися до нього, придбавши роботу художниці, можна за посиланням.
«Берегиня свого роду» – малюнок, який має силу
Серед художніх робіт-учасниць аукціону картина «Берегиня свого роду» – дуже потужна за своїм задумом. Силует Жінки-українки символічно виростає з обрису кордонів нашої країни… Зелене роздолля, квіти, калина, чепурненькі хатини, лелеки – то справжні наші символи. «Все це – батьківська земля, дух кожного українця, який глибоко пустив коріння, – говорить юна авторка. – І як би ворог не намагався його знищити – він все одно проросте! Українка – берегиня домашнього вогнища, свого роду. Вона уособлення нашої країни, котра має бути цілісною, єдиною та щасливою. Ми маємо про це говорити всьому світу!».
– Ця робота народилася у квітні цього року, коли планувалася виставка у Франції, – додає Ірина Вихрова, мама Ніколь. – Тоді доня дуже глибоко пройнялась цією темою, аби привернути увагу іноземного глядача до нашої країни, яку ворог намагається знищити. Так із різних національних образів з’явилася цілісна картина. Саме вона була вибрана в якості подарунка для міністра закордонних справ Франції Жана-Ноеля Барро.
Коли тривала підготовка до міжнародної виставки у Франції, згадує жінка, то за допомогою (в тому числі – з перекладом) довелося звертатися до вчителя французької мови Сумської класичної гімназії Олени Резнікової. До речі, голосом її учениці – 15-річної Тані Хоруженко – «говорять» французькою картини Ніколь. Зчитуючи QR-код, відвідувачі міжнародної виставки чули приємний голос дитини, яка розповідає про кожну роботу художниці.
«Це був справжній фурор – французи щиро дивувалися такій презентації, за що ми дуже вдячні пані Олені та Тані, – продовжує Ірина Вихрова. – Тож, коли Олена Резнікова запропонувала в якості подарунку міністру придбати роботу Ніколь (за донат на благодійному онлайн-аукціоні), ми дуже зраділи. Це і підтримка наших бійців, і чудова нагода привернути увагу до нашої країни.
Якраз Олена Анатоліївна, яка була разом зі своєю ученицею Танею Хоруженко на зустрічі в Сумському обласному художньому музеї, презентувала міністру картину Ніколь «Берегиня свого роду». Французька делегація забрала подарунок із собою. Як мені відомо, Жан-Ноель Барро був вражений глибоким задумом роботи 10-річної дівчинки. Загалом тим, наскільки наші діти розуміють цінність власної історії, свого коріння, які не хочуть втратити. Як вони відчувають війну…
Ось так вийшло, що художня робота Ніколь, яка вже побувала у цій країні, знову туди повернулася. Маємо надію, що малюнок дитини, який має силу, має думку, зробить свою справу для нашої Перемоги! Кожні наші кроки, дії чи зусилля на цьому шляху її наближають».
shans.com.ua
Підписуйтесь на нас у
Підписуйтесь на нас в
Discussion about this post