На конференції послів ЄС у Брюсселі президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна отримає кредит у розмірі 90 млрд євро, незважаючи на вето Віктора Орбана та політичні суперечки всередині Євросоюзу. Вона підкреслила, що на кону стоїть авторитет ЄС і його безпека, тому фінансова підтримка Києва буде забезпечена.
Фон дер Ляєн наголосила, що кредит у 90 млрд євро є «першочерговим і абсолютно зрозумілим питанням» для ЄС. Вона висловила обурення тим, що рішення досі не затверджене, хоча всі 27 лідерів Євросоюзу погодилися на нього ще у грудні 2025 року. Президентка Єврокомісії заявила: «Ми виконаємо свої зобов’язання, тому що на карту поставлено наш авторитет і, що важливіше, наша безпека».
Угорщина на чолі з прем’єром Віктором Орбаном продовжує блокувати кредит, вимагаючи відновлення транзиту через нафтопровід «Дружба». Словаччина також дала зрозуміти, що може наслідувати приклад Будапешта. Попри це, фон дер Ляєн запевнила, що кошти будуть надані Україні у 2026–2027 роках.
Ця заява є потужним сигналом для Києва: ЄС готовий гарантувати довгострокову фінансову підтримку навіть у складних політичних умовах. Для України це означає стабільність у фінансуванні соціальних та оборонних потреб, а також впевненість у тому, що європейські партнери не відступлять перед шантажем окремих держав-членів.
Для ЄС це питання не лише фінансів, а й репутації: невиконання обіцянки поставило б під сумнів єдність та авторитет Союзу. Тому рішення про кредит у 90 млрд євро має стратегічне значення як для України, так і для самого ЄС.








Discussion about this post