Японія може створити зброю масового знищення – Кісінджер
Японія може вже протягом найближчих років створити зброю масового знищення. Про це заявив колишній держсекретар США Генрі Кісінджер в інтерв’ю газеті The Wall Street Journal.
На його думку, Китай прагне безпеки, а не світового панування. У свою чергу Північна Корея хоче домінувати в Азії.
Кісінджер зазначив, що КНР може зайняти таку сильну позицію, що Індія та Японія будуть змушені зважати на це. Як захід у відповідь Токіо може «розробити власну зброю масового знищення». За прогнозами екс-держсекретаря, це може статися протягом трьох, п’яти чи семи років.
Раніше, 23 квітня, в Японії було розпочато підготовку до можливого перехоплення балістичної ракети у зв’язку з запуском військового супутника-розвідника КНДР.
17 квітня Південна Корея, США та Японія розпочали тристоронні навчання з протиракетної оборони у міжнародних водах Японського моря. Маневри почалися після запуску твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети Пхеньяном.
Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно 6 березня заявив, що плани Китаю щодо збільшення оборонного бюджету та в цілому розширення військової активності країни в регіоні викликають серйозне занепокоєння Токіо та міжнародної спільноти.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда 28 лютого сказав, що Токіо закупить до 400 крилатих ракет Tomahawk у США, оскільки національна промисловість не встигає розробляти та виробляти відповідні власні озброєння. Країна планує прискорювати здійснення програми створення власних модернізованих ракет, здатних стати частиною удару у відповідь по території потенційного противника.
15 лютого японський прем’єр зазначив, що крилаті ракети Tomahawk, які країна планує закуповувати у США, будуть останньою модифікацією, з можливістю ухилення від перехоплення. За його словами, придбання крилатих ракет розглядається з погляду необхідності підвищення обороноздатності країни.
13 лютого стало відомо, що уряд Японії має намір укласти зі США великий контракт на закупівлю крилатих ракет Tomahawk. За даними агентства Kyodo, у 2023 фінансовому році Токіо планує отримати близько 500 ракет.
Цього ж дня заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко заявив, що на будь-яку загрозу Далекому Сходу з боку Японії, у тому числі на розміщення біля кордону з Росією гіперзвукових ракет, піде негайна відповідь російської сторони. За словами «дипломата», Москва неодноразово заявляла рішучий протест Токіо у зв’язку з нарощуванням небезпечної діяльності біля кордонів, у тому числі спільних із США військових навчань та випробувань нових видів ракет та іншого озброєння.
5 лютого США запросили у Японії дозвіл розмістити на їхній території гіперзвукову зброю великої дальності, а також крилаті ракети наземного базування Tomahawk для протистояння з Китаєм.
Американський журнал Foreign Affairs 23 грудня написав про відмову Японії від принципу військової стриманості. Зазначається, що згідно з новою стратегією національної оборони Японія збирається подвоїти військові витрати. У документі зазначено, що у найближчі п’ять років оборонний бюджет має збільшитися приблизно на $315 млрд. Також Японія розглядає концепцію завдання контрударів по ворожій території.
Японія запланувала протягом п’яти років направити на зміцнення свого оборонного потенціалу $320 млрд. До цього, 27 листопада, стало відомо, що 60% японців підтримали ідею завдання контрударів при нападі на країну.
Discussion about this post