Як у Боромлі обживається родина переселенців зі Славгорода 18:56 / 06 лютого 2025 Новини Суспільство
Багатодітна родина Рибалків переселилися з прикордонного Славгорода у Боромлю Тростянецької громади. Зробили ремонт у хаті. Як обживаються та чи планують повертатися назад — пише Суспільне.
Собака, кіт, троє дітей, свекруха та Оксана із чоловіком – таким складом родина Рибалків влітку 2022-го тікала з прикордонного Славгорода.
“Виїжджали ми під обстрілами. Тому що на школу скидали, на блокпости скидали боєприпаси”, — розповіла Оксана Рибалко.
В червні 2022 у Славгороді через російські обстріли пошкодило місцеву школу, амбулаторію, бібліотеку, будинок культури.
“Метрів 500 тракторна бригада, і почали бити по них – ми поруч, уламки долітали. Ми просто сіли в машину і поїхали. З речей ми нічого не брали. Ми просто сіли отак”, — додала Оксана Рибалко.
Родина приїхала у Боромлю – до родичів, згодом, знайшли місце, де жити.
“Нам одразу сказали: “Діти, живіть”. І ми в жовтні вже тут були. Нас пустили безкоштовно”, — сказала Оксана Рибалко.
Одразу, провели інтернет, аби діти могли підключатися до занять. Невдовзі з’ясувалося – потрібен терміновий ремонт.
“Як пішли дощі, в кімнаті старшої випав такий квадрат зі стелі. Коли подивилися – а там повністю криша осколками була побита. Ми звернулися у ЦНАП”.
За словами Оксани, полагодити дах та зробити ремонт допомогли благодійні фонди. Тепер в домі тепло, опалюють оселю дровами та газом. Покращувати побут збираються і надалі.
“Бойлер поставили, просто ще багато планів. Хочемо поставити ванну”.
Обживатися жінці допомагають старші доньки – Анастасія та Євгенія. Наймолодшому Максиму п’ять років. Коли виїжджали зі Славгорода, хлопчику було два. Оксана каже: ті події дитина пам’ятає досі.
Було важко, дуже важко. Ходила до психологів, на різні тренінги, це вспокоює, заряджає. Вирішила спробувати теплицю. Ми в тому році поставили, вже вирощували красоту. І якось воно все під одне. Плюс у мене дітки слава Богу, помагають. Так що, завдяки дітворі воно так і вийшло.
Перебиратися назад в Славгород родина зараз не планує. У дітей у Боромлі з’явилися друзі. Євгенія навчається у восьмому класі місцевої школи. Заняття, говорить, подобаються дистанційні.
“На дистанційці можна на уроці сидіти та плести”.
Плетіння та рукоділля – улюблені заняття дівчини. Стіни в її кімнаті декоровані власними поробками.
“Всі ми мріємо, і Боромля, й вся Україна, щоб закінчилась війна і наші всі повертались додому”, — сказала Оксана Рибалко.
За словами голови Боромлянської громади Василя Романіки, нині в громаді проживають понад 360 переселенців з прикордоння. Сьогодні в громаді мешкає 6130 людей, це майже на сто людей менше, ніж до початку повномасштабної війни.
Підписуйтесь на нас у
Підписуйтесь на нас в
Discussion about this post