Дехто, поставивши нові вікна разом з москітною сіткою, вважає, що цей захист від комах слугуватиме вічно. Аж ніяк. Навіть сучасні якісні антимоскітні конструкції з часом втрачають свої характеристики. Особливо це стосується сіткового полотна. Воно легко піддається різноманітним пошкодженням, тим більш факторів для цього достатньо (вуличні птахи, домашні тварини, погодні примхи). Що робити, якщо пошкоджена москітна сітка, розглянемо в даному матеріалі.
Чи можна в принципі полагодити москітну сітку?
Звичайно так. Вихід з ладу полотна чи фурнітури аж ніяк не означає необхідність придбання нової конструкції. Достатньо віддати пошкоджений виріб спеціалістам, які займаються виготовленням москітних сіток, і вони з великою вірогідністю його відремонтують.
Якщо у вас пошкоджено полотно, вийшла з ладу ручка або розхиталися засоби кріплення, ви можете скористатися послугою «оперативний ремонт москітних сіток» за посиланням https://fabkom.com.ua/moskitnye-setki-ukr/remont-moskitnih-sitok/, де можна полагодити все, що стосується полотна та фурнітури.
Які пошкодження москітної сітки підлягають ремонту, а які – ні?
В принципі, москітну сітку можна відремонтувати повністю, навіть із заміною профілю. Але питання в доцільності. Такий ремонт може коштувати аналогічно виготовленню нового виробу (або навіть дорожче).
Тому зазвичай на ремонт беруться москітні сітки у наступних випадках:
- пошкодження полотна – при втраті сіткою цілісності її відносно легко можна замінити на нову, без необхідності купівлі нової конструкції (заміна полотна збереже вам близько 50% вартості нового виробу);
- вихід з ладу ручки – найпростіше завдання для майстра, особливо якщо ручка прикріплена на шурупи (спеціаліст може замінити її на нову справну всього за 5-10 хв., а при достатній вправності це неважко здійснити й власноруч);
- псування засобів кріплення – якщо розхиталися кронштейни, на які кріпиться сітка до віконного отвору, майстер також може їх полагодити (підтиснути, посилити додатковими кріпленнями) або просто замінити на нові.
Строк експлуатації москітної сітки складає в середньому 5-7 років. Щоб уникнути передчасного виходу зі строю, краще за все брати москітні сітки на основі алюмінієвого (не ПВХ) профілю, з полотном на основі скловолокна Fiberglass.
Якщо у вас вдома є хтось, хто може пошкодити сітку зсередини (дитина, кіт, папуга), рекомендуймо вибрати сітку-антикішка, здатну витримувати навантаження до 6 кг. та майже невразливу для механічних пошкоджень (завдяки полотну з надміцної сталевої нитки).