Перемога України в боротьбі за справедливість стане спільною для цивілізованого світу і дасть змогу захистити майбутні покоління, забезпечивши справедливий і міцний мир, заявив український генеральний прокурор Андрій Костін на полях Генеральної асамблеї ООН.
Офіс генпрокурора в середу повідомляє про те, що Костін розпочав поїздку до США у складі офіційної делегації України, очолюваної президентом України Володимиром Зеленським. Цілями поїздки, як зазначається в повідомленні, є зміцнення стратегічного партнерства заради перемоги України та досягнення справедливого миру.
За інформацією відомства, відбулася перша зустріч на полях Генасамблеї ООН із міністрами закордонних справ Групи друзів України, що об’єднала десятки держав для притягнення до відповідальності за російську агресію. Генпрокурор разом із міністром закордонних справ Андрієм Сибігою поінформували партнерів про ситуацію в Україні, зокрема про розслідування воєнних злочинів Росії.
Із посиланням на слова генпрокурора в повідомленні наголошується, що, тільки об’єднавшись, можна забезпечити повну і всеосяжну відповідальність за грубі порушення прав людини. “Кремлівський режим вважає, що ці закони на нього не поширюються. Пора покласти край російській культурі насильства. Пора діяти разом”, – наводяться в повідомленні слова Костіна.
Генпрокурор розповів, що на нещодавній зустрічі, присвяченій Пункту 7 Української Формули миру, взяли участь представники понад 70 держав. “Це чітке свідчення того, що в найближчому майбутньому ми побачимо Перемогу в нашій боротьбі за справедливість. Це буде наша спільна перемога, яка дозволить встановити справедливість для всіх жертв і постраждалих у цій війні, вшанувати пам’ять жертв і постраждалих у попередніх війнах, які не отримали справедливості, а також захистити майбутні покоління, забезпечивши справедливий і міцний мир”, – зазначив український генпрокурор.
Він подякував учасникам зустрічі за життєво важливу підтримку України. Згідно з повідомленням відомства, у заході взяли участь міністри закордонних справ: Нідерландів Каспар Вельдкамп, Маршалових островів Калані Канеко, Албанії Іглі Хасані, Естонії Маргус Цахкна, Данії Йеппе Транхольм-Міккельсену та інші високі представники.
Discussion about this post