Бойові втрати Су-34 випереджають темпи виробництва в Росії
Росія втратила ще один бойовий літак Су-34. Повідомлялося, що його збив американський F-16, який передали Україні, що стало основою для нападок на Вашингтон та допомогу Києву.
Видання The National interest пише, що під час війни з Україною вже знищено щонайменше три десятки Су-34, що становить майже чверть довоєнного парку РФ зі 140 літаків. Зазначається, що бойові втрати випереджають виробництво.
«Росія веде наступ в Україні, але цей інцидент можна розглядати як серйозну невдачу, тому що Су-34 – це літаки, які Росія використовує для знищення української інфраструктури», – пояснює геополітична аналітикиня Ірина Цукерман, президент Scarab Rising.
Примітно, що новина про втрату російського літака відразу з’явилася в соціальних мережах – причому з акаунтів прокремлівських мілблогерів, які регулярно повідомляють про перебіг війни в Telegram. Вони критично ставляться до військових дій, навіть якщо демонструють підтримку Володимиру Путіну.
«Ці пропагандисти прагнуть перетворити Україну на лиходія і тим самим викликати антиукраїнські настрої серед свого населення», – зазначила Сьюзан Кемпбелл, заслужений викладач Школи комунікацій в Університеті Нью-Гейвена.
За її словами, навіть коли мілблогери оплакують втрату Су-34 і критикують ведення бойових дій, це також спрямовано на розпалювання антиамериканських настроїв.
«Використання F-16 тут важливе, тому що прокремлівські пропагандисти шукають будь-який привід для нападок на допомогу США Україні, і довести, що Україна – всього лише проксі для ЦРУ/MI6 тощо, які безпосередньо атакують Росію за допомогою своєї техніки», – припустила Цукерман. «Це ще один спосіб дискредитувати НАТО і підтримати свої теорії змови про те, що Альянс весь цей час замишляв напад або вторгнення в Росію. Це також хороший спосіб піднести невдачу і той факт, що російська перевага в повітрі тепер ефективно ослаблена».
Навіть попри критику на адресу військового керівництва РФ, повідомлення про те, що НАТО є серйозною загрозою, залишається в силі.
«Дух цих повідомлень від прокремлівських блогерів явно спрямований на те, щоб вказати на небезпеку НАТО і можливість майбутніх подібних атак, можливо, як виправдання для нових і більш серйозних авіаударів по Україні – або навіть потенційного виправдання для прийняття провокаційних дій проти НАТО», – підсумувала Цукерман.
Discussion about this post