Дві громади з Миколаївщини пройшли конкурсний відбір на проект з е-демократії 

  0

  Новоодеська та Новобузька міські територіальні громади стали учасниками проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», який покликаний популяризувати та впровадити інструменти електронної демократії (civic tech). Водночас, це має покращити взаємодію влади та громадськості у процесі вирішення місцевих проблем, повідомляє Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України.

  Проєкт «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО “Стратегії розвитку громад” у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу. Національну платформу е-демократії E-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа.

  Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населенням до 50 тис. осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу.

  “Основна ідея проекту «Civic tech» — допомогти громадам і громадським організаціям протистояти викликам пандемії. Адже карантинні заходи обмежили можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги. Більшість громадських організацій або призупинили діяльність, або ж перейшли у дистанційний режим. Наразі Асоціація міст України допомагає українським громадам користуватися інструментами платформи електронної демократії E-DEM. Сподіваємось, від нинішнього проекту виграють і місцеві жителі, і бізнес, і влада — для цих сторін важливо налагоджувати діалог”, — зазначає виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст Олександр Мосін.

  Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: «Відкрите місто», «Місцеві петиції», «Громадський бюджет», «Консультації з громадськістю» та «Свої» — чат-бот твоєї громади»» на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.

  Основними етапами реалізації проекту стануть: робота над локальними нормативно-правовими актами, дослідження щодо інструментів civic tech, навчання тренерів від громадського сектору і бізнесу, розроблення промоційної продукції та поширення навчальних матеріалів.

  На першому етапі кожна громада отримала навички з використання п’яти запропонованих інструментів е-демократії, обрала тренерів — представників ОМС, громадського сектору та бізнесу, і вже розпочато перші тренінги, зокрема, щодо можливостей впровадження інструментів civic tech у невеликих громадах.

  Предыдущая статьяБолее полсотни николаевцев соревновались в турнире по настольному теннису в эти выходные
  Следующая статьяДо уваги миколаївських водіїв! 27 липня заплановане розведення Південнобузького та Інгульського мостів