У Первомайську Миколаївської області художниця Катерина Баранюк розпочала роботу над серією портретів захисників Маріуполя, які створює за світлинами з інтернету.

Про це художниця розповіла кореспондентам «Суспільного«.

Зі слів Катерини, першу картину намалювала на одному подиху, але виношувала цей образ півтора місяця, відколи побачила в інтернеті фотографії поранених українських військових на Азовсталі.

«Я не знала імені фотографа, але була надзвичайно вражена його роботами. Погляд пораненого військового закарбувався в моєму серці. І я не мала спокою, поки не перенесла свої емоції на полотно. А потім я довго плакала, це були сльози очищення. Робота над портретами «азовців» стала моїм емоційним буфером», — сказала Катерина Баранюк.

Зі слів художниці, після першого портрету вона стала шукати більше інформації про захисників Маріуполя, аби додати зобразити в картинах особисту історію героїв.

«Зараз як художник я опрацьовую готовий образ на фото, автор яких дуже добре передав емоції та характер. Я дивлюсь на цих військових очима фотографа, але в моїх роботах є і мої емоції», — пояснила Катерина.

Каже, що до військових у неї з дитинства щемливе ставлення, бо виросла в сім’ї військовослужбовців. А війна, постійне спілкування з військовими в процесі волонтерства тільки зміцнили це відчуття вдячності.

«Фото «азовців» я ототожнюю для себе з ангелами, які оберігають зараз Україну, оберігають кожного з нас. Це збірний образ усіх воїнів, які зараз в полоні у ворога, які поранені, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю. Вони приклад мужності та витримки», — розповіла художниця.

Катерина каже, що це не той проєкт, до якого методично готуєшся, це творчий спалах. Для неї було важливо виплеснути свою емоцію. Саме тому портрети поки що незавершені. Певні деталі та штрихи художниця додаватиме поступово.

«Якщо витримаю емоційно, то хотіла б написати цілу серію картин захисників Маріуполя. Можливо, колись я зможу показати ці роботи на виставці», — сказала Катерина Баранюк.

Предыдущая статьяВ Сети показали, как ВСУ защищают Николаевское направление
Следующая статьяКіберполіцейські та слідчі викрили двох миколаївців на колабораційній діяльність та використанні забороненої символіки

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь