Наступного місяця Уряд представить План відновлення України — United24, і вже сьогодні запрошує країни долучитися до його реалізації. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-виступу на британсько-українському інфраструктурному саміті.

«Ми робимо ставку на регіональний підхід, який передбачає опіку однієї з країн-партнерів над конкретним регіоном або галуззю. Данія вже зголосилась опікуватися відбудовою Миколаївщини. Країни Балтії допоможуть відновлювати Житомирщину. Португалія буде відновлювати українські школи. І кожен в Україні знає, що Велика Британія, як обіцяв Прем’єр-міністр Борис Джонсон, візьме участь у відбудові та розвитку Києва і Київської області», — відзначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду зауважив, що Україна формує амбітний план відновлення та вірить, що британські компанії зіграють одну з ключових ролей у цій відбудові.

«Адже сьогодні Велика Британія та британський народ стоїть пліч-о-пліч з нами у цей надскладний момент нашої історії. І я впевнений, що так буде і надалі», — підкреслив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, вже зараз сума інфраструктурних збитків сягнула 104 млрд доларів США. Внаслідок обстрілів російської армії зруйновано або пошкоджено щонайменше 45 млн квадратних метрів житла, 656 лікарень, понад 1200 навчальних закладів, майже 25 тисяч кілометрів доріг, 300 мостів, 12 аеропортів.

Денис Шмигаль зауважив, що загальний розмір програми відбудови український Уряд, міжнародні експерти, Європейська комісія оцінюють в 500-600 млрд євро.

«Тому ми говоримо, що перемога України на полі бою — це 50% перемоги. Інші 50% — це відновлення та відбудова нашої держави, трансформація нашої економіки, енергетики та інфраструктури», — наголосив очільник Уряду.

Як зауважив Прем’єр-міністр, Україна вже розпочала роботи з відновлення електроенергії, водопостачання, газопостачання, роботи із відбудови доріг, мостів та житла на звільнених територіях: «Попереду нас чекає велика робота. Ми хочемо не просто відновити зруйноване. Ми хочемо побудувати нову країну».

Предыдущая статьяПрезидент провів нараду щодо ситуації на Миколаївщині
Следующая статьяПротягом 18 червня на Миколаївщині відпрацьовано 6 звернень та вилучено 8 боєприпасів

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь