На полігоні поблизу Миколаєва українські та закордонні парамедики навчали військовослужбовців Збройних сил України прийомів тактичної медицини за протоколом M.A.R.C.H.

Бачив навчання кореспондент «Суспільного» Олександр Гордієнко.

Перед початком занять інструктор на ім’я Олексій розповів, чим тактична медицина відрізняється від звичайної.

«Тактична медицина — це збірка правил, за якими треба діяти. Дуже просто для солдата, тому що ти виконуєш те, що тобі кажуть, є від кровотечі до опіків, прохідність дихальних шляхів. Це все ми навчаємо», — сказав Олексій.

Військових на Миколаївщині навчали тактичній медициніФото: Олександр Годієнко/Суспільне Миколаїв
Відпрацьовують надання допомоги

Для практичних занять загін розбили на кілька груп. Інструктори навчали, як не стекти кров’ю у разі поранення та як правильно накласти турнікет. Військовослужбовці відпрацювали застосування турнікетів по черзі на кожній кінцівці, а потім накладали турнікет один одному.

Як розповів парамедик на ім’я Гері, він 28 років працює в різних країнах світу, приїхав до України, аби передати свій досвід українським бійцям.

Військових на Миколаївщині навчали тактичній медициніФото: Олександр Годієнко/Суспільне Миколаїв
Накладання турнікету пораненому

«Мені здається, вони сприймають всю інформацію, яку ми надаємо. Звичайно, є дуже багато засобів, як лікувати поранених. І західна або європейська медицина можуть відрізнятися. Ми лише даємо опцію», — розповів Гері.

За словами мобілізованого Ярослава, йому 33 роки, в лавах Збройних сил України два місяці. Задоволений тим, що попав на курси й отримав специфічні знання та навички.

«Вони навіть не доцільні, а вкрай необхідні. Єдине, що я думаю, що замало людей. Треба більше людей, щоб було більше знань в кожного бійця», — сказав Ярослав.

У тренінгу взяли участь понад 60 військових різного віку, статі та з різних родів військ.

Предыдущая статьяВ міськраді повідомили корисна інформація для тих, хто шукає роботу
Следующая статьяПоліція розслідує обставини загибелі чоловіка у Коблевому

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь