Ексклюзивне інтерв’ю голови Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма агенції «Інтерфакс-Україна«

Текст: Євген Пилипчук

Чи не з перших днів війни на Миколаївщині почалися запеклі бої з російськими окупантами, які прорвалися через Херсонську область за лічені дні. Чи очікували ви на такий стрімкий прорив росіян з боку Херсонщини?

Чесно кажучи, ніхто не очікував, що вони пройдуть так швидко. Причини цього з’ясовуватимемо вже після війни.

Наприкінці лютого-початку березня активні бої точилися за сам Миколаїв. Чи був у вас готовий план у разі захоплення обласного центру окупантами?

Плану взагалі не було, в принципі. Нам повідомили, що розпочалася війна, створюється військова адміністрація. Усі плани мали військові, і вони їх відпрацьовували з 2014-го року. Там і план захисту міста, і всі інші. Ми не брали участь у цьому плануванні, тож природно, що у нас цих планів не було. У нас було три конверти, які треба було виконувати.

Говорячи про ймовірність ситуації, в якій керівництво міста та області могло покинути Миколаїв, то, чесно кажучи, ми були близькі до цього.

Проте українським захисникам таки вдалося виграти битву за Миколаїв та відстояти місто. Яка роль Сил територіальної оборони у цій битві?

Ми дуже швидко озброїли тероборону Миколаївської області, і вони разом із військовими брали бій, коли окупанти вже підходили до міста. Вони досить довго сюди йшли, територією розходилися, займали рубежі тощо.

Тероборона особисто брала участь у боях за два аеропорти, коли вони велися. Тому їхня участь безпосередня, і це був приклад для інших, що в принципі нічого страшного в російських танках немає.

Предыдущая статьяДля працівників аварійних бригад «Миколаївгазу» придбали 50 бронежилетів
Следующая статьяРосія відправила на війну в Україну бойовиків з Сирії — Олександр Мотузяник

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь