Під’їжджаючи до Миколаєва, чуємо повітряну тривогу. За кілька хвилин після сигналу сирени – гучні вибухи. Бійці, щойно нас зустрівши, супроводжують у сховище. Доки чути розриви, армійці, які не на спостережних постах, перебувають в укритті.

Про це повідомили в сюжеті «П’ятого каналу«

Однак тиша тут нетривала. Знають це і місцеві мешканці із селищ поблизу Миколаєва. Шевченкове окупаційні війська знищують і добивають будинки мирних мешканців щодня. Повністю зруйнована зовсім новенька школа.

«Тут є цивільні люди і військових практично тут немає. Патруль проїжджає перевірити, щоб порядок був, щоб ніде нічого не крав і так далі», – каже армієць.

«Ви скажіть дякую, що ви доїхали. Сьогодні так стріляли вдень оце з 10-ї години ранку. Я не знаю, як ви доїхали», – дивується місцева мешканка Любов.

Через постійні обстріли майже із семи тисяч селян залишилося трохи більше сотні.

» – Багато так сусідів пороз’їжджалися? – Всі. Одна Любов Дмитрівна осталась. Їй 85 років. І все. Женю убило разом із хатою», – розповідає жінка.

Пані Люба із чоловіком не полишають квартиру з дірками у стінах і побитими вікнами. Щоразу, як починає гуркотіти, ховаються у підвал.

«Ми весь час ховаємось і вдень, і вночі. Тепер уже так. Зразу не ховались вдень, а тепер ховаємось. Просто раніше стріляли не так сильно, а зараз сильно і уже страх», – пояснює пані Любов.

Та попри страх і розруху, які принесли у селище російські війська, місцеві не втрачають почуття гумору й оптимізм.

«Погоріли хати багато, то попривозили одягу багато. А так все є. Сьогодні давали хліб, крупу. – Але тут же немає ні магазинів, нічого? – Є магазин. Ну, він не працює», – сміється жінка.

Українські селища, які росіяни перетворюють на пустку, обороняють армійці. «Старшина» із кремлівськими солдатами вперше зустрівся 2014-го на сході країни. Відтоді, каже, точно знав, що ті підуть далі й очікував великої війни. Нині ж готовий із побратимами крок за кроком вибивати московитів з української землі.

«Неможливо їх людьми назвати, що вони творять. Ми бачимо тут на свої очі, що вони із селами поробили, що вони поробили з дорогами і з інфраструктурою. Ми бачимо, як мирних вивозять. Мирних поранених, порваних, побитих, ми ж це все на свої очі бачимо. Просто нам назад дороги немає», – наголошує військовослужбовець.

Предыдущая статьяУ Bellingcat розповіли, що Росія засіхає на Одесу та Миколаїв
Следующая статьяОкупанти вдарили ракетами по Миколаївщині: одну вдалося знищити, а інші поцілили у вже зруйнований міст

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь