У місті Миколаєві та в районах області (окрім Снігурівки, що є тимчасово окупованою територію) представники головного управління Держпродспоживслужби перевіряють дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Моніторинги здійснюються один раз на тиждень.

Про це розповіла завідувачка сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби Миколаївської області Тетяна Білоус, інформує Суспільне.

За словами Тетяни Білоус, фахівці Держпродспоживслужби співпрацюють в робочих групах, що є в Арбузинській, Новоодеській, Березанській громадах, Баштанському та Вознесенському районах.

"Робочі групи здійснюють рейди. Якщо є перевищення надбавок, передають нам інформацію, надходять від них листи. При перевищенні торговельних надбавок ми звертаємося до територіальних громад, органів місцевого самоврядування для вжиття відповідних заходів з метою зменшення соціальної напруги, стримування інфляції", — розповіла Тетяна Білоус.

Перевірки здійснюються шляхом спостереження за роздрібними цінами на групи товарів, що мають соціальну значущість.

"Із 23 березня 2022 розпочали щоденний моніторинг торговельної мережі, аптечних закладів тощо. На сьогодні майже 600 спостережень здійснили в закладах торговельної мережі: в магазинах і супермаркетах. Були охоплені 43 продовольчі ринки, 128 спостережень АЗС, 108 – аптечних закладів по всіх районах області. Із 13.04.2022 надійшли доручення про щотижневий моніторинг цін", — сказала Тетяна Білоус.

За словами Тетяни Білоус, від споживачів надійшли дев’ять звернень щодо фактів перевищення надбавок.

"Телефонують і кажуть: ось там подивіться, будь ласка. Коли питаєш: "Хто подає заяву, де проживає", — відмовляються це говорити, щоб зареєструвати заяву. Анонімні звернення не розглядаються", — говорить Тетяна Білоус.

Наразі управління не може втручатися в роботу підприємців.

"Ми звертаємося до органів місцевого самоврядування з листами, щоб вживали заходів щодо необґрунтованого підвищення цін. Здійснюємо роз'яснювальну роботу, щоб відповідні міністерства надали повноваження про встановлення граничних торговельних надбавок", — сказала Тетяна Білоус.

Відповідно до моніторингу по області перевищення цін на харчові продукти коливається.

"Якщо встановлена надбавка 10 відсотків, то сьогодні звітуємо: на борошно — надбавка 27,5 відсотків, на батон — до 27 відсотків, на молоко — 16—17 відсотків, на хліб житньо-пшеничний — до 16 відсотків, яйця — до 25 відсотків, олія соняшникова — 33. Розмір щодня коливається. Здебільшого спостерігають завищені ціни у віддалених районах області. Ключовими чинниками підвищення цін на продукти є додаткові витрати на логістику. Якщо раніше в 10 відсотків логістичні витрати входили, то на даний час вони виключені. А логістика залежить від відстані", — розповіла Тетяна Білоус.
Предыдущая статьяМайже 16 тисяч людей виїхали з Миколаївської області
Следующая статьяУ Миколаєві оновили перелік пунктів видачі хлібу

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь