У Миколаївському пологовому будинку №1 за перший квартал 2022 року, у порівнянні з таким періодом 2021, зменшилась кількість пологів у 1,7 раза. В середньому було 80 – 90 пологів на місяць, після початку війни стало близько 40 – 50. 

За словами директорки Миколаївського пологового будинку №1 Дар’ї Герман, через постійні обстріли вагітні попереїжджали до більш безпечних місць, інформує Суспільне.

"Ми обслуговуємо жінок, вагітних, породіль, то ж коли почалася війна, багато пацієнток виїхало з місцевості, то ж ми маємо зменшену кількість пологів та кількість новонароджених", — сказала Дар’я Герман.

До Миколаєва, як до більш захищеного місця, розповіла Дар’я Герман, приїхали породілля з тих місць, де наближався фронт.

"Якщо казати по профілю пацієнтів, то у нас збільшилася кількість сільського населення. Містяни виїхали, а з сіл жінки, які певний час були в окупації, переїхали і перебувають у нас, і народжують. А жінки, які планували у нас народжувати, за зрозумілих причин виїхали, особливо ті, що мали 32 — 34 тижні вагітності, на початок війни", — сказала Дар’я Герман. 

Як розповіла Дар’я Герман, заклад забезпечений усім необхідним завдяки владі та волонтерам.

"Волонтери допомагають дуже. Навіть ті, до кого ми не зверталися, але вони знають про заклад і допомагають всім: від води, засобів гігієни, памперсів і дитячого харчування. Нам допомагають і медикаментами, шовним матеріалом", — сказала Дар’я Герман. 

Втім під час війни виникла потреба в іншому обладнанні, розповіла лікарка, це обладнання, яке стосується забезпечення лікарні на період, коли нема чи світла, чи води. 

"У такий час ми змінюємо трішки хід своїх роботи і нам тоді потрібно більше матеріалів і обладнання, яке за умов мирного і спокійного часу витрачались набагато менше. Наприклад, якихось одноразових інструментів, матеріалів, стерилізаторів. Наприклад, схожа ситуація і з дизельним паливом, для генераторів, яке є, але воно розраховане на певний час, а може виникнути потреба у більшій кількості", — сказала Дар’я Герман.

З 12 квітня виникла проблема з водою, розповіла Дар’я Герман, але і її намагаємося вирішити.

Предыдущая статьяДитячий садок у Миколаєві, який обстріляли бойовики РФ
Следующая статьяНа Миколаєвщині тимчасово не працює спецлінія 101 та 112 з оператора Київстар

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь