Попри зруйновані будинки та пошкоджену інфраструктуру станом на 15 квітня ситуація у Баштанській громаді залишається стабільною — на території громади забезпечується електро- та газопостачання, працюють всі комунальні підприємства.

Баштанський міський голова Олександр Береговий розповів про ситуацію в громаді, завдані російськими військами збитки, гуманітарну допомогу, посівну кампанію тощо. Про це повідомляє Суспільне.

Про життя в громаді після боїв за Баштанку

За словами Олександра Берегового, від обстрілів з боку збройних сил Російської Федерації у громаді зруйновані 176 житлових будинків. Станом на 15 квітня триває робота з обробки заяв щодо пошкоджень місцевих підприємств.

"Переписуємо, де що зруйнувало, де повністю згоріли, де частково пошкоджені. Надаємо людям плівку, щоб хоча б вікна, двері позабивати. Є дефіцит великий шиферу. Можу подякувати волонтерам з Нового Бугу, вони надали шифер нашим людям і вони частково поперекривали, те, що можна було відремонтувати, відремонтували. Комунальне підприємство «Добробут» безплатно людям вивозить сміття, саме з тих вулиць, де зруйновані будинки. Люди звертаються, намагаємося допомагати", — розповів Олександр Береговий.

За словами Олександра Берегового, точна кількість зруйнованих та пошкоджених житлових будинків та підприємств ще встановлюється, адже частина громади перебувала в окупації.

"Ми поки об’їжджаємо всю громаду. Не тільки в місті Баштанка є зруйновані будинки, є і в Христофорівці, і в Пісках є зруйновані будинки, в Явкиному, є школи, які теж отримали удари від "Градів". Наразі готуємо всю документацію і збираємо всю інформацію", — сказав посадовець.

Про систему оповіщення в громаді

Станом на 15 квітня на території Баштанської громади немає централізованої системи оповіщення про надзвичайну ситуацію, наприклад про ймовірний обстріл. Жителів громади про небезпеку сповіщають на сторінках у соцмережах та месенджерах, а також за допомогою церковних дзвонів.

"За ці півтора року, що я міський голова, в мене не було можливості її (систему оповіщення — ред.) зробити, щоб вона працювала повністю у всій нашій громаді. Вважаю, що дана система мала бути зроблена ще 20-30 років тому. Саме оповіщення на сьогодні не працює. Тобто повідомляємо у Facebook, в Telegram, дзвони в нас на церкві, все. Іншого в нас немає", — розповів Олександр Береговий.

Про те, чи можуть повертатися додому біженці з Баштанки

Зі слів міського голови, він би не радив людям, що евакуювалися з Баштанки, повертатися додому.

"Місто все ще залишається прифронтовою зоною. Якщо є можливість ще пересидіти, хай пересидять. Якщо є люди, чиї батьки, на приклад, залишилися в нашому місті й вони за них хвилюються, є мій номер телефону. Ті люди, які звертаються, ми направляємо туди машину, перевіряємо що з батьками, чи потрібна їм якась гуманітарна допомога, відпрацьовуємо наскільки це можливо", — сказав Олександр Береговий.

Зі слів Берегового, від початку повномасштабної війни громаду покинули приблизно 70 відсотків населення. Частина з них все ж таки повернулася додому.

Про гуманітарну допомогу

Як розповів міський голова, гуманітарна допомога до громади надходить. Отримати її можна у місцевому Будинку культури.

"У першу чергу гуманітарну допомогу отримують люди з інвалідність першої, другої та третьої груп, також пенсіонери, багатодітні родини. Отримати може кожна людина, яка цієї гуманітарки потребує. Якщо це діти, то даємо пелюшки, дитяче харчування, ліки теж. Все, що маємо, то все видаємо. Також харчові продукти, все, що заходить, все роздаємо людям", — розповів Олександр Береговий.

Про посівну кампанію

Посівна кампанія розпочалась у громаді вже розпочалася, проте не на всіх територіях — не деяких полях тривають роботи з розмінування. Також у дефіцити залишається пальне.

"До нас звертаються аграрії стосовно розмінування. Розмінування проходить. Виїжджають сапери, перевіряють поля, де є потреба, то проходить розмінування. Є проблематика стосовно дизельного палива. А так всі в полі", — розповів Олександр Береговий.

Про дідуся, що підпалив російський «Град»

Історія про місцевого дідуся з Баштанки, що власноруч знищив російську реактивну систему залпового вогню «Град», це абсолютна правда, запевняє Олександр Береговий.

"Цей дідусь – це не вигадка. 1 березня, по обіді, проходила колона від 200 до 300 одиниць техніки, вона розбилась на три частини, що заходили в місто. Супротив створила наша територіальна оборона, хлопці взяли зброю до рук і відстоювали наше місто. Цей дідусь захотів допомогти нашій державі, нашому місту. Він пішов на блокпост з коктейлем Молотова, кинув у систему "Град". Як закінчиться війна, ми обов’язково його покажемо. Наразі показувати його небезпечно", — розповів Олександр Береговий
Предыдущая статьяДеякі райони Миколаєва з 12 квітня залишаються без водопостачання  
Следующая статьяМиколаївські піротехніки продовжубть вилучати вибухонебезпечні предмети

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь