Щодня сапери військової частини 3039 відпрацьовують від п’яти до 30-ти заявок з вилучення вибухонебезпечних предметів військ Російської Федерації на території Миколаєва.

Сапери перевіряють подвір’я одного з будинків у селищі Горохівка, куди влучив російський снаряд. Спочатку візуальний огляд території, потім пошук та вилучення боєприпасів. Про це повідомляє Суспільне.

"Прибули по заявці, які залишили люди після того, як були "приходи" вибухонебезпечних предметів. Група коли приїхала, було обстежено подвір’я. На подвір’ї, крім залишків вибухонебезпечного предмета, нічого не було", — розповідає начальник інженерної служби в/ч 3039 Денис Краснопольський.

Візуальний огляд території, пошук та вилучення боєприпасів. Як працюють сапери Миколаєва

На території селища сапери знайшли залишки 120-міліметрової мінометної міни. Ураження – понад 500 метрів. Її осколки десятого квітня зруйнували будинок Оксани Хуман. Її родини в цей момент вдома не було.

"Коли їхали з городу, дивлюся – будинок стоїть. "Все, Слава богу". А тут заїжджаємо за провулок – купа людей біля нас, дроти висять. Одна каже мені знайома: "Ти що в сорочці народилася? У тебе будинку нема". І коли під'їжджаємо, заходимо дивимось, а тут ось таке. Собака вбитий. І це добре, що нас не було, я не знаю", – каже жителька селища Горохівка Оксана Хуман.

Візуальний огляд території, пошук та вилучення боєприпасів. Як працюють сапери Миколаєва

Ще один об’єкт – місцеве підприємство з переробки сої. Зруйнований основний комплекс, де знаходилися сушарка, газове обладнання.

Олександр працює тут три роки, не зважаючи на руйнації та обстріли, готовий продовжувати роботу.

"Страшно, а як діти у безпеці, то вже якось і не так страшно. Намагаємося, дивимося під ноги, акуратно. Для нас відкрили бомбосховище, якщо чуємо десь гудить, то є куди сховатися", – говорить охоронець Олександр.

Візуальний огляд території, пошук та вилучення боєприпасів. Як працюють сапери Миколаєва

Поблизу будівлі вирва, яку перевіряють сапери. Через те, що боєприпас зайшов глибоко, використовують лопати та щипці. Снаряд розірвався, нацгвардійці знаходять осколки.

"На цей об’єкт у нас виклик. Працювали знову по заявках, що населення відправило через лінію 101. Залишки боєприпасів знаходяться на території й було дуже багато уражень. Коли ми прибули на даний об’єкт, подивилися рештки боєприпасів, ймовірно, залишки або "Смерчу", або "Торнадо", тому що розбило дуже багато, підприємство дуже постраждало", — розповідає Денис Краснопольський.

Візуальний огляд території, пошук та вилучення боєприпасів. Як працюють сапери Миколаєва

Під час перевірок нерозірваних снарядів сапери не виявили. У випадку, якщо фахівці виявляють нерозірвані боєприпаси, їх відвозять на полігон та знищують шляхом контрольованого підриву.

Предыдущая статьяМиколаївська міська рада опрацювала понад 800 заяв щодо пошкодження вікон бойовиками
Следующая статьяНімецька компанія та чернівецький підприємець подарували автомобіль швидкої допомоги Миколаєву

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь