Понад місяць села Баштанщини перебували у сірій зоні, оскільки дорога на Миколаїв була заблокована. Продукти привозили з Вознесенського району, Нового Бугу та навіть з Кропивницького. Проте з українськими військовими ділились останнім. Проблему з постачанням необхідного наразі допомагають вирішувати волонтери.

Про це розповіла староста Лук’янівського старостинського округу Привільненської сільської ради Баштанської району Любов Подпальна, інформує Суспільне.

За словами Любові Подпальної, колона з двохсот одиниць військової техніки Російської Федерації проїхала через Лук’янівку ще на початку березня.

Сіра зона. На Миколаївщині села на місяць залишились без постачання

"Через деякий час окупанти захопили село Кашперово-Миколаївка, стояли на наших полях, були в нас, у селі Михайлівці, та в Архангельському. Два тижні не було продуктів, всі магазини були пусті, завозився рідко хліб", — сказала Любов Подпальна.

Колона з російськими військовими, розповіла Любов Подпальна, дні три кружляли по Архангельському, Михайлівці — просили в людей води, але їм відмовляли, їжу не просили.

"Є вода в криниці – там і беріть, а так особисто ніхто їм не виносив", — сказала Любов Підпальна.

Як розповіла Любов Подпальна, колону росіян українські військові розбили на Кіровоградській трасі, після чого залишились обороняти територію. 

"Коли наші хлопці стояли, ми їм готували й приносили їсти з того, що було. Готували бійцям в церкві, в школі і в селі Архангельське. Аби приготувати щось військовим, то люди приносили майже останнє з дому, що в кого було: хто приніс крупу, а хто муку, а хто м’ясо. Як могли, так і виживали разом з ними, бо в нас одна мета – це перемога!", — сказала Любов Підпальна.

Сіра зона. На Миколаївщині села на місяць залишились без постачання

За словами Любові Подпальної, гуманітарну допомогу від миколаївських волонтерів привезли у супроводі бійців Національної гвардії України та роздали в кожен двір.

Офіцер групи інформації та комунікації в/ч 3039 Національної гвардії України Дмитро Горбачик розповів, що разом з волонтерами двічі виїжджала за межі Миколаєва в села Баштанського району з гуманітарною допомогою. Загалом привезли десять тонн. 

"Волонтери отримують офіційні листи від голів сільрад, де перший лист – це необхідність транспорту для доставки та супроводу гуманітарної допомоги, а другий – список гуманітарної допомоги, яку люди потребують", — сказав Дмитро Горбачик.

Сіра зона. На Миколаївщині села на місяць залишились без постачання

Заявки на гуманітарну допомогу, розповів волонтер Андрій Стулов, допомагають виконують благодійні фонди: «VolunteerUA», «Світлі справи», «МрійДій» та інші.

"За цей час були дві великі гуманітарні доставки в Миколаївську область. Допомогли вже шести селам, які об’єднані територіальною громадою. Я не можу сказати, що я прям пишаюсь своїми вчинками, але бачачи, що людям потрібна ця допомога, бачачи їх реакції та емоції, я розумію, що роблю правильну справу", — сказав Андрій Стулов.
Предыдущая статья14 тис грн – саме за таку ціну житель Миколаївщини оцінив інтереси національної безпеки
Следующая статьяЗа минулу добу на Миколаївщині вилучили 32 боєприпаси

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь