Операційні Миколаївської обласної дитячої лікарні працюють навіть коли лунає повітряна тривога, інтенсивна терапія новонароджених забарикадована та із “зашитими” вікнами, у підвальному приміщенні палати для пацієнтів після обстрілів.

Лікарня не припинила роботу. Допомагають усім, і дорослим також, — говорить головний лікар КНП «Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня» Олександр Пліткін. Зараз в умовах війни 80 відсотків пацієнтів звертаються за хірургічною допомогою. Про це повідомляє Суспільне.

"Одна дитина надійшла до лікарні з доволі важким пораненням, була вирвана судина. І хірурги з четвертої лікарні з нашими хірургами провели операцію. П'ять годин йшла операція, зробили пластику. Коли дитина приїхала в Німеччину, там були здивовані, що в умовах війни так професійно, висококласно зробили операцію", — розповідає Олександр Пліткін.

За словами Олександра Пліткіна, в лікарні є усе необхідне. Вистачає і лікарських засобів, і продуктів. На місці є усі спеціалісти.

"Коли займаєшся справою, якось страх йде в сторону. Якось ніхто не звертає увагу, що там бомби вибухають. Є дитина, якій треба допомогти — все інше в сторону відкидається. Йде війна. Військові на передовій, вони теж в такому режимі працюють цілодобово. А це наш фронт, ми маємо прикрити його. Тому зціпили зуби і працюємо", — каже Олександр Пліткін.

Пацієнтка дитячої лікарні Аріна згадує день, коли до неї в кімнату залетів снаряд. А ось її мама Тетяна розповідає про цей день з острахом. Сім’я живе в Балабанівці, це передмістя Миколаєва.

"Кімнату, де була дитина, повністю рознесло. Її немає, ні даху немає, я була в цей момент в іншій кімнаті. Я навіть не могла підвестись. І коли притихло, я побігла, там ще був сестри чоловік. Побігли разом. Заходимо в кімнату, а стелі нема. Я закричала. Чую її голос, вона: “Мамо, мамо!”. Вона спала в цей момент. І ми її витягли, її засипало всю", — розповідає мама дівчинки Тетяна.

Дитині осколками посікло тіло та завали зламали руку. Рятували життя в Миколаївській обласній дитячій лікарні. Зараз з дівчинкою все гаразд. Сім’я вже місяць живе у лікарні. У підвальному конференц-залі персонал закладу обладнав приміщення на кшталт загальних палат. Загалом тут 16 пацієнтів — усі вони постраждали від обстрілів міста чи області.

"Функціонування лікарні з початку війни здійснюється в напруженому режимі. По-перше, це стосується хірургічної служби. Всі фахівці лікарі перебувають тут. Останній час вони інколи змінно перебувають вдома. Може, декілька годин, може, пів доби й повертаються на робочі місця, тому що запланувати надходження постраждалих неможливо. Який профіль фахівців знадобиться — теж не можемо сказати", — розповів заступник головного лікаря з хірургічної роботи Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Сергій Сірацький.

У палаті інтенсивної терапії новонароджених вікна “зашиті” фанерою та забарикадовані. Так захищають найменших пацієнтів від можливих уламків скла.

"Оці перебіжки можуть впливати на наших малих пацієнтів. Ми зробили приміщення, тут не дві стіни, а три стіни й навіть чотири, з обох боків. Заклеїли картоном, скотчем вікна. Зараз тут троє дітей, їде ще один з Вознесенська на штучній вентиляції легень", — говорить завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених Сергій Фомін.
Предыдущая статья За добу 6 квітня на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж
Следующая статьяМиколаївпастранс допомагає доставляти гуманітарну допомогу для міста 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь