Попри повномасштабну війну економіка України та Миколаївщини, зокрема, перебуває у стабільному стані завдяки рішенням, прийнятими Кабміном, фінансовій допомозі країн-партнерів та роботі місцевих підприємств.

За словами голови обласного осередку спілки економістів України Олексія Мирошниченка, найбільше через активну фазу бойових дій на території України постраждали такі економічні галузі, як експорт продовольства та енергетика. Про це повідомляє Суспільне.

"У нас зараз блоковані порти. Є проблема з експортом наших зернових. З іншого боку, енергетика. Енергетику дуже швидко і оперативно відключили від колишніх СНД-овських зв'язків, підключена зараз до європейської системи. Краще, щоб це було зроблено ще п’ять років тому", — сказав Олексій Мирошниченко.

Те, що із початком бойових дій на території Миколаївщини, багато підприємців відмовлялися працювати, Олексій Мирошниченко називає абсолютно нормальним явищем. З його слів, більшість підприємців хвилювались за власну безпеку та безпеку своїх співробітників.

"Немає людини, яка б не боялася, це нормально. Тому кожен підприємець прийняв своє рішення. Вони подивилися на сусідів і спочатку, коли не знали, що робити, закрилися. Більшість просто вирішила перечекати, коли спаде ажіотаж, невідомість, можливо, хуліганство — все, що могло негативно сприяти на бізнес конкретного підприємства", — пояснив Олексій Мірошниченко.

Проте, за його словами, цей страх потрібно пересилювати.

"Через закриття підприємств відбулось зменшення пропозиції, що спричинило збільшення цін. Це було майже критично в тій ситуації, бо якщо не втримали б ціни, курс національної валюти, то ціни почали б нагромаджуватися. Слід пам’ятати, що війна з агресором триває і на економічному полі", — сказав Олексій Мирошниченко.

Також, зі слів Мирошниченка, попри те, що на час дії воєнного стану Уряд звільнив підприємців першої та другої групи від обов’язкового оподаткування, власники бізнесу мають залишатися свідомими та за можливості сплачувати податки.

"Якщо у цій ситуації підприємницький сектор буде свідомий і не тільки, як громадяни — благодійні внески робити — будь-який податок, сплачений Українській державі в цей період — це те саме фінансування Збройних сил, гуманітарних програм або волонтерство. Якщо якийсь підприємець зараз обирає, що йому робити, то для обороноздатності України він може бути не менш корисним, працюючи у своєму — сказав Олексій Мирошниченко.
Предыдущая статьяУ Миколаєві демонтували понад 110 білбордів
Следующая статья За добу 6 квітня на території Миколаївської області зареєстровано 6 пожеж

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь