Інструкція з охорони праці сільськогосподарського підприємства передбачає дії під час аварійних ситуацій, а не в умовах воєнно-бойових дій. Управління Держпраці розробила низку рекомендацій, аби мінімізувати ризики під час польових робіт.

За словами голови державної інспекторки відділу нагляду в агропромислового комплексі Управління Держпраці в Миколаївській області Людмили Артеменко, керівники сільськогосподарських підприємств повинні створити безпечні умови, щоб звести до мінімуму ризики виникнення нещасних випадків під час весняно-польових робіт в умовах воєнно-бойових дій в Україні. Про це повідомляє Суспільне.

"Управління Держпраці у Миколаївській області пропонує вжити роботодавцям таких заходів: заборонити здійснення сільськогосподарських весняно-польових робіт в регіонах, розташованих безпосередньо у зонах ведення бойових дій та на незначній відстані від них", — сказала Людмила Артеменко.

Як розповіла інспекторка, перед здійсненням польових робіт роботодавцям спільно з представниками Міністерства внутрішніх справ та Державної служби України з надзвичайних ситуацій потрібно організувати перевірку полів, аби знайти вибухові пристрої, снаряди, ракети, бомби, які не розірвалися.

"Потрібно хоча б оглянути територію, виявити, де там снаряди, вибухові пристрої тощо. Хоча б візуально побачити. Не можна заїхати в поле на якійсь машині і подивитися, стирчить снаряд в полі, розірвався або просто лежить. І чи може становити загрозу працівникам сільського господарства", — розповіла Людмила Артеменко.

У мирний час навесні люди в полі працювали цілодобово, сказала Людмила Артеменко, зараз цього ми робити не можемо, не можемо ризикувати життям людей, які виходять в поле, та наражати їх на небезпеку.

"Це дуже важливе питання. Хоча люди кидаються на все, мовляв "я буду сіяти, а що будемо далі робити". Але цього не можна допустити. Поля всі повинні бути оглянуті досвідченими людьми. Роботи тільки вдень. Засіємо, скільки уже засіємо, а людей ми повинні зберегти", — сказала Людмила Артеменко.

Телефони або рації, сказала Людмила Артеменко, є одним з елементів пасивного захисту.

"Працівники в полі повинні бути забезпечені засобами зв'язку. Це мають перевіряти керівники бригад, підприємств, люди, які відповідають за організацію роботи в полі. Інакше до роботи працівники не повинні бути допущені", — розповіла Людмила Артеменко.

За словами Людмили Артеменко, робота повинна бути організована так, аби працівник мінімально знаходився на відкритому просторі, особливо в зонах, прилеглих до бойових дій.

Предыдущая статьяОперативники оцінили обстановку за добу на Миколаївщині
Следующая статьяНа Миколаївщини за добу загасили п’ять пожеж

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь