На Запорізькій АЕС майданчик захоплений російськими окупантами. Оперативний персонал станції контролює стан енергоблоків, а також забезпечує їх експлуатацію.

"Майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації - Державна інспекція ядерного регулювання України", - йдеться в повідомленні.

В ОВА поінформували, що оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків, а також забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.

У Держінспекції ядерного регулювання України заявили, що енергоблоки ЗАЕС зберігають цілісність, системи та елементи, важливі для безпеки станції, перебувають у працездатному стані.

"Наявні ушкодження будови реакторного відділення енергоблока № 1, які не впливають на безпеку енергоблока", - вказується в публікації.

На ЗАЕС енергоблоки № 2, 3 — відключені від мережі й там проводиться розхолодження ядерних установок, на енергоблоку № 1 йде планово-попереджувальний ремонт; на енергоблоках № 5, 6 проводять розхолодження ядерних установок. Так, у роботі — енергоблок № 4, електрична потужність 690 МВт.

Зміну радіаційного стану на поточний час не зафіксовано.

"Активовано Інформаційно-кризовий штаб Держатомрегулювання. Фахівці Держатомрегулювання та ДНТЦ ЯРБ підтримують зв’язок з керівництвом Запорізької АЕС", - кажуть у ДІЯР України.

Радіаційний фон у Запорізькій області станом на 7 години ранку залишається без змін і не несе загрози життю та здоров’ю населення, зазначили в ОВА.

Так було встановлено, що радіаційний гамма фон не перевищує властивий для цієї території природний фон:

  • Енергодар — 9-12 мкР/год;
  • Мелітополь — 9-12 мкР/год;
  • К-Дніпровка — 11.2 мкР/год;
  • Бердянськ, Орехів, Токмак, Чернігівка, Андріївка — 12.5 мкР/год;
  • Пологи гама фон 11-14 мкР/год;
  • Василівка 16 мкР/год.

Пізно вночі 4 березня російські окупанти потрапили в перший енергоблок Запорізької АЕС. На момент 7 ранку пожежа була загашена. За даними рятувальників, на щастя, жертв і постраждалих в результаті події немає. Про це повідомляє РБК-Україна.

Предыдущая статьяЩо відбувається в Миколаєві на тлі вторгнення Путіна в Україну
Следующая статьяЗбройні сили України завадили просуванню російської техніки на Миколаївщину

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь