Президент України Володимир Зеленський прокоментував можливе введення воєнного стану в Україні. Він також не виключив розрив дипломатичних відносин з Росією.

«Це питання для нас зрозуміло. Ми віримо в те, що війни не буде, потужної, проти України. І не буде широкої ескалації з боку Російської Федерації. Якщо буде — буде запроваджено воєнний стан«, — сказав він 22 лютого під час зустрічі з президентом Естонії в Києві.

Раніше віцеспікер Ради, представник «Слуги народу» Олександр Корнієнко заявив, що у разі російської агресії проти України Верховна рада готова зібратися за пару годин, аби ввести воєнний або надзвичайний стан, повідомляє Суспільне.

Що таке воєнний стан

В Україні воєнний стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться у разі загрози національній безпеці. Запровадження воєнного стану пропонується РНБО, погоджується президентом, і затверджується рішенням Верховної ради. Юридично основою введення воєнного стану є Конституція, закон «Про правовий режим воєнного стану», а також указ президента.

Воєнний стан може бути запроваджено як по всій країні, так і в окремих областях.

Україна вже запроваджувала воєнний стан у 2018 році. Після агресії РФ у Керченській протоці було прийнято рішення щодо запровадження воєнного стану у 10 областях з 26 листопада 2018 року на 30 днів.

Під час воєнного стану не можуть відбуватись вибори, а також масові зібрання. Військове командування, якому на цей час переходить керівництво держави, може запровадити комендантську годину, особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати рух будь-якого транспорту.

Предыдущая статьяУ Миколаєві на вулиці Пограничній вкрали дві решітки дощоприймачів
Следующая статьяДо миколаївських курортів відновлюють одразу дві дороги

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь