У кожній третій квартирі у великих українських містах живуть коти, у кожній п’ятій – собаки, підрахували дослідники. Більше того – наша країна входить в десятку світових лідерів за кількістю домашніх тварин, а, наприклад, за кількістю котів на душу населення ми взагалі другі в світі – після США.
Ці обставини доводиться враховувати й забудовникам, щоб підняти інтерес до своїх проектів з боку потенційних покупців. Як забудовники підвищують лояльність мешканців з тваринами і які нововведення для чотирилапих з’явилися в ЖК в останні роки.
Собача няня, дог-бокси та workout для тер’єрів
В інфраструктурі сучасних ЖК класів «комфорт+» та вище вже щосили пропонується широкий спектр опцій для чотирилапих. За оцінкою аналітиків, ці додаткові блага, вартість яких закладається в ціну квадратного метра, збільшують цінове навантаження для кінцевого покупця новобудови на 5-7%. Але воно того варте, переконані власники домашніх тварин.
Найпопулярніші опції для собак:
- лапомийки – пристосування найрізноманітніших форматів — від міні-душа з проточною водою до стенду з портативними лапомийкамі;
- альтанки – будки для відпочинку, де під час тривалої прогулянки пес може сховатися від спеки або дощу або відпочити, не піднімаючись в квартиру;
- дог-бокси – контейнери та стійки з пакетами;
- workout майданчики зі снарядами для вигулу і тренувань;
- кімната собачої няні – місце роботи фахівця, на якого можна залишити улюбленця протягом дня, по суті денний міні-готель для тварин.
Остання опція поки тільки тестується – її українські девелопери «підгледіли» в європейських країнах. Вона вже пропонується в деяких проєктах, однак, за визнанням самих забудовників, поки живого відгуку не отримує: задоволення не з дешевих. Послуга передбачає погодинну оплату, яка стартує від 250 грн/год.
Є свої складнощі і з облаштуванням такого нововведення, як workout-зони для собак.
За існуючим законодавством, території для вигулу й тренувань чотирилапих не можна організовувати де доведеться. По-перше, вони повинні бути передбачені в ДПТ конкретного району. По-друге, ці майданчики можуть перебувати на відстані не менше 25 м (якщо забудова щільна) або 40 м (якщо забудова помірна) від житлових будинків, дитячих майданчиків та спортивної зони. Максимальна віддаленість від житлових будинків – 300 м. Не кожен забудовник готовий слідувати всім цим правилам. Тому на закритих територіях можна зустріти «стихійні» workout-зони для собак, які, втім, як правило, добре обладнані та підтримуються в чистоті.
Підвіконня для котів та когтеточки в палісаднику
У нових проектах ЖК почали враховувати потреби й вихованців з сімейства котячих.
Наприклад, якщо їх господарі вибирають популярні сьогодні квартири на перших поверхах зі своїми палісадниками й терасами перед вікнами – в якості бонусу можуть отримати облаштовані зони для улюбленців. У палісадниках встановлюються канатні лабіринти-лазалки, будки-будиночки на стійках з когтеточками та інші місця для розваги і відпочинку кішок на свіжому повітрі.
В окремих ЖК розробляються оригінальні рішення безпосередньо в квартирах. Наприклад, у відділі продажів вам можуть запропонувати квартиру з широким підвіконням, який спеціально влаштований так, щоб кіт навіть великої породи, міг комфортно на ньому розташуватися: він має невеликі бортики та приємне «велюрове» покриття. Ті, хто купує житло з ремонтом від забудовника, можуть замовити опцію – обладнані котячі когтеточки в кімнатах.
Але це, скоріше, ексклюзивні опції. А ось що вже стало традиційним, так це відведення приміщень на перших комерційних поверхах ЖК під грумінг-салони, ветаптеки і міні-лікарні, а також зоомагазини. Забудовники, як правило, піклуються про їх відкриття на території ЖК завчасно. Про це повідомляє РБК-Україна.