Задекларувати місце проживання в Миколаєві можна онлайн. Ця послуга доступна з сьомого лютого 2022 року. До Центру з надання адміністративних послуг, що на вул. Адміральська, 20, надійшло 46 заявок.

За словами директора департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради Владислава Бєлана, законодавець розділив поняття реєстрації місця проживання на реєстрацію і декларування. Декларування — це реєстрація місця проживання в онлайн-режимі.

Як відбувається реєстрація

Людина подає через додаток «Дія» декларацію про зміну місця проживання. Департамент опрацьовує заявку і реєстратори приймають відповідне рішення. Тобто людині фактично за добу можливо змінити своє місце реєстрації.

"Це працює поки не в автоматичному режимі. Закон передбачає роботу в автоматичному і не в автоматичному режимі. Автоматичний режим залежить від ІT-спеціалістів, якщо вони зможуть це зробити. На даний час ЦНАП отримує заявки і реєстратори їх відпрацьовують", — розповів Владислав Бєлан.

Що необхідно, щоб подати заявку

У додатку «Дія» необхідно оформити та заповнити документи: застосунок пропонує форму, яку треба заповнити.

"Незалежно від того, чи є людина власником житла, є можливість зареєструвати своє місце проживання. Також є можливість людині, як власнику житла, зареєструвати місце проживання іншій людині у своєму житлі", — розповів Владислав Бєлан.

У застосунку «Дія» необхідно вказати:

  • майбутню адресу реєстрації,
  • дані власника, якщо житло належить не вам.
  • поточну адресу реєстрації, якщо є;
  • контактні дані.

Після внесення інформації необхідно сплатити адміністративний збір. Вартість послуги — до 40 грн.

Далі заявка відправляється адміністратору на опрацювання. Результат буде в застосунку «Дія» або надійде на електронну адресу, яку вказав замовник послуги.

Військовий облік

Застосунок «Дія» автоматично вноситиме інформацію щодо приналежності користувача до відповідного військкомату: необхідно вказати номер, за яким людина зареєстрована у реєстрі військовозобов’язаних. За словами Владислава Бєлана, на даний час система зазначає цей номер автоматично, тобто він підтягується з бази даних, повідомляє Суспільне.

Предыдущая статьяНа Миколаївщині привели до ладу дорогу біля села Калинівка
Следующая статьяСуд визнав незаконним рішення Миколаївської міськради про передачу в оренду дитячого містечка «Казка»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь