В Україні пацієнти, які мають симптоми грипу, ГРВІ або COVID-19 можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря. Втім він діятиме лише протягом 5 днів.

Так, МОЗ розробило та видало наказ № 233 «Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках», який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Як пояснив Ляшко, цей наказ є продовженням управлінських рішень МОЗ, що допоможе зменшити навантаження на лікарів первинної ланки у зв’язку зі стрімким поширенням штаму «Омікрон», повідомляє РБК-Україна.

Як працюватиме механізм?

За словами глави МОЗ, в разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.

Після чого, за результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

Однак, якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку лікарняного шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.

"Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу", - резюмував міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Предыдущая статьяУ Миколаєві робітники КП ЕЛУ автодоріг відновили два дощоприймачи
Следующая статьяУ Миколаєві патрульні виявили автомобіль з підробними реєстраційними документами

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь