У фондах Миколаївського краєзнавчого музею зберігаються три пам’ятники Володимиру Леніну та пам’ятник Григорію Петровському, які демонтували відповідно до Закону про декомунізацію. 4 лютого прибрали барельєф із зображенням Леніна з пам’ятника «Юність».

За словами заступника директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерія Чернявського, демонтований барельєф зберігатиметься у фондах Миколаївського обласного краєзнавчого музею, інформує Суспільне.

"Наша задача його зберегти саме як витвір людського розуму, як витвір мистецтва. Мистецтво доволі специфічне, оскільки монументалістика радянської доби хоч і мала ідеологічний зміст, але вона надзвичайно цікава залишається з мистецтвознавчої точки зору", — розповів Валерій Чернявський.

Голова Громадської організації «Бузький гард. Миколаїв» Ілля Зелінський розповів, що про демонтаж пам’ятника із символікою тоталітарного режиму та зображенням Леніна говорили з 2015 року.

"Ми не проти, що це культура, але їй місце в музеї з відповідним маркером, що це було і через що воно зараз поза законом. На вулицях сучасного українського міста не повинно бути пропаганди ворожих до держави ідеологій. Була боротьба за українську державність 100 років тому і конкретно Ленін, конкретно комсомольці, конкретно вся ця історія пов’язана з більшовизмом — це була ворожа до української державності ідеологія і взагалі структура", — сказав Ілля Зелінський.

Як сказала жителька Миколаєва Ілона, пам’ятники Леніну стоять в інших країнах.

"Сенс цього всього, у всьому світі пам'ятники Леніну стоять, а у нас що? Це наша історія, ми повинні її знати, пам’ятати та робити висновки", — розповіла Ілона.

Барельєф В. Леніна з пам'ятника "Юність" перевезли до миколаївського музею

Окрім барельєфа Леніна, на пам’ятнику «Юність» демонтували дошку з написом «Сооружено в честь 60-летия ВЛКСМ в октябре 1978 года» та табличку зі словами поета Володимира Маяковського: «Стой миллионный незыблемый мол краснознаменный комсомол».

Як розповів заступник голови адміністрації Інгульського району Антон Ужва, на демонтаж елементів пам’ятника гроші із міського бюджету не виділялись, це — благодійна акція від підприємців міста.

"Виконують роботи підприємці, ми до них звернулись по допомогу, щоб вони провели за свої кошти цей демонтаж, проводять за підтримки адміністрації. Суспільство і виконавчі органи, виконавчий комітет прийняв таке рішення, є закон про декомунізацію, є рішення суду, тому важливо було це зробити", — сказав Антон Ужва.

Предыдущая статьяНа Миколаївщині горіла господарча будівля
Следующая статьяНа Миколаївщині під час пожежі в житловому будинку жінка отримала опіки

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь