Депутати облради вирішили направити 9,8 мільйонів гривень державної субвенції, передбаченої для придбання житла дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на добудову будинку сімейного типу у Вознесенську.  

Таке рішення було підтримано на засіданні бюджетної комісії Миколаївської обласної ради, повідомляє кореспондент «Версії».

Це питання вноситься до порядку денного бюджетної комісії вже вдруге. У серпні місяці депутати не погодилися проголосувати такий варіант розподілу грошей, бо не отримали детального кошторису та інформації про стан готовності об’єкту.

Цього разу начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОДА Ірина Пономарьова доповіла членам комісії, що будівництво будинку сімейного типу у Вознесенську розпочали у грудні 2018 року. Завершити мали за рік — до 31 грудня 2019-го. Але підрядник – фірма «ІВЕКО-БУД» — виявився несумлінним та покинув роботи, отримавши 100%-вий аванс у розмірі 10,4 мільйони гривень. Прокуратура за цим фактом порушила кримінальне провадження.

Тож, станом на сьогодні на вулиці Зірковій у Вознесенську облаштовано лише фундамент та зведено цокольний поверх майбутнього одноповерхового будинку.

Ірина Пономарьова повідомила, що на завершення робіт потрібно 9,8 мільйони гривень. Їх мають витратити на облагородження території, облаштування дитячого майданчику, встановлення вікон та дверей, проведення комунікацій тощо.

До того ж, чиновниця зазначила, що вознесенський будинок сімейного типу стане єдиним в області, призначеним для проживання дітей з інвалідністю, а саме – з порушеннями опорно-рухового апарату. Тому при будівництві треба враховувати елементи інклюзії, зокрема, пандуси.

В ході обговорення питання члени комісії одноголосно погодилися, що добудовувати об’єкт треба. Але суму у майже 10 мільйонів назвали занадто великою для одного будинку, розрахованого на проживання усього 10 дітей.

«Розумієте, це добра справа для дітей. Але я уявляю, який будинок можна купити за фактично 400 тисяч доларів (9,8 млн грн – ред.) сьогодні у Вознесенську! Така велика сума і всього 10 дітей. І плюс ми не маємо впевненості, що роботи будуть закінчені повністю, з усім необхідним оздобленням внутрішнім, благоустроєм зовнішнім», - вислови сумніви депутат Олег Козлов. 

Колегу підтримала і депутатка Людмила Кошова.

«Я не розумію, хто буде контролювати освоєння коштів. Давайте спочатку виїдемо на місце робіт, подивимося, що там вже зроблено, подивимося, що ще потрібно, а вже потім вирішимо, чи необхідна туди така велика сума чи ні», - зазначила Людмила Кошова. 

В результаті, при голосуванні виділення коштів підтримало лише 5 депутатів при необхідному мінімумі у шість голосів.

Втім, єдиний «голос», якого не вистачало, вдалося швидко знайти. Головний лобіст проєкту, депутат від «Слуги народу» Владислав Невеселий, який представляє в обласній раді Вознесенський район, зателефонував своєму колезі Григорію Ташлику («Наш край») та попросив його терміново повернутися на засідання бюджетної комісії, яке той раніше покинув.

Після повернення «нашокраївця» необхідний для позитивного рішення мінімум було зібрано, і питання виділення 9,8 мільйонів на будинок сімейного типу поставили на голосування ще раз. З другої спроби перерозподіл було погоджено.

Слід зазначити, що строк введення об’єкту в експлуатацію назвали доволі розмито – 2022 рік. До того ж, невідомо, скільки саме дітей з інвалідністю буде проживати у будинку — згідно Закону це може бути лише одна дитина.  

Предыдущая статьяНа Миколаївщині за добу коронавірусом заразилося 769 людей
Следующая статьяВночі до миколаївської «інфекційки» увірвалися невідомі та, погрожуючи медперсоналу, вимагали кисень

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь