Мовний омбудсмен Тарас Кремень хоче перейменувати низку населених пунктів у Миколаївській області. Мова йде, зокрема, про Первомайськ, Южноукраїнськ та Арбузинку.

Про це йдеться на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Кремінь аргументував своє бадажння тим, що відповідно до частини першої статті 41 мовного закону географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів виконуються державною мовою.

“До мене надходять численні звернення та повідомлення від громадян, які скаржаться на те, що назви низки населених пунктів носять російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису. Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших. Багато з них мали прекрасні історичні назви, як Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади", - зазначив мовний омбудсмен.

В публікації також йдеться, що Тарас Кремінь вже направив керівникам місцевих рад звернення щодо необхідності привести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог Закону України назви населених пунктів.

Предыдущая статьяМоскаленко вимагає від Замазєєвої негайного скликання сесії облради — для виділення коштів на допомогу лікарням
Следующая статьяГороскоп на сегодня, 4 ноября, для каждого знака зодиака

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь