Слово Vax (тобто «вакцина», «вакцинація») цього року використовувалося у 72 рази частіше, ніж торік.

Оксфордський словник англійської мови вибрав слово 2021: ним стало слово vax (тобто «вакцина», «вакцинація», «вакцинувати») інформує Корреспондент.net.

На сайті видавництва Оксфордського університету повідомили, що слово vax до вересня 2021-го використовували у 72 рази частіше, ніж у 2020-му.

«Vax — наше слово року в 2021 році… Немає слова, що краще відображає атмосферу цього року, ніж vax», — йдеться на сайті.

Словник також наголосив на прискореному поширенні похідних цього слова. Наприклад, таких як vaxxie (фото, зроблені під час вакцинації, за аналогією із «селфі»), anti-vaxxer (противник вакцинації), double-vaxxed (людина, вакцинована двома дозами).

За даними Оксфордського словника, тенденція до найчастішого вживання аналогів слова vax спостерігається й в інших мовах. Так, у Португалії на сьогоднішній день це слово звучить у 10 разів частіше, ніж 10 років тому, а французькою мовою тепер практично завжди говорить саме про щеплення проти COVID-19.

Поняття вакцини (vaccine) існує в англійській мові з кінця 1790-х років — приблизно в той час англійський лікар Едвард Дженнер виявив, що коров’яча віспа може бути використана для вакцинації людей проти смертельного вірусу віспи.

Предыдущая статьяУвага! Сьогодні в центрі Миколаєва не буде води
Следующая статьяНа Миколаївщині голова ОТГ отримав хабар за отримання документів

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь